Social media

Filtrowanie

Kategorie

    Archiwum

      Szczecin: Utrudnienia w ruchu 16-18 czerwca 2022 (korekta)

      Robert Duchowski

      Robert Duchowski

      Szczecin: Utrudnienia w ruchu 16-18 czerwca 2022 (korekta)

      W związku w planowanymi na najbliższe dni wydarzeniami informujemy o możliwych utrudnieniach w ruchu i wstrzymaniu komunikacji miejskiej. Apelujemy do kierowców o szczególną uwagą, a pasażerów prosimy o cierpliwość.

      • 16.06.2022 r. w godz. 10:00 – 12:00 odbędzie się procesja główna z okazji „Bożego Ciała”. Trasa procesji: Bogurodzicy – św. Wojciecha – pl. Zwycięstwa – Ks. Kard. Wyszyńskiego – Sołtysia – Grodzka – plac katedralny przy Katedrze św. Jakuba – zakończenie procesji (utrudnienia dla linii: 2, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 52, 61, 75, 76, 87, 806).

      Procesje diecezjalne na terenie miasta Szczecina w dniu 16.06.2022 r. :

      1. Parafia pw. Świętej Rodziny od godz: 10:00 – 11:30 . Trasa ulicami: Królowej Korony Polskiej – Monte Casino – Ogińskiego – do figury św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach – Szymanowskiego – Monte Casino – Królowej Korony Polskiej.
      2. Parafia pw. Świętej Trójcy w godz. 10:15 – 11:30 (utrudnienia dla linii 60, 222, 225, 227) . Trasa ulicami: Szeroka – rondo ks. Piotra Prymy – Misia Wojtka – Żyzna – Żniwna – Szeroka - rondo ks. Piotra Prymy.
      3. Parafia pw. Świętego Krzyża w godz. 10:50 – 13:00 . Trasa ulicami: Wieniawskiego – Syrokomli – Brodzińskiego – Św. S. Kostki – Wieniawskiego.
      4. Parafia pw. Matki Bożej Jasnogórskiej w godz. 11:00 – 13:00 . Trasa ulicami: Orawska – Legnicka – 9-go Maja – Ruska – Orawska.
      5. Parafia pw. Św. Andrzeja Boboli w godz. 11:15 – 13:00 (utrudnienia dla linii 5, 7, 9, 86) Trasa ulicami: Boh. Warszawy – 5-go Lipca – B. Śmiałego – Jagiellońska – Pocztowa.
      6. Parafia pw. M. B. Różańcowej od godz. 11:30 (utrudnienia dla linii 60) Trasa ulicami: Lwowska – Krakowska – Rezedowa – Krakowska – Lwowska.
      7. Parafia pw. Św. Józefa w godz. 11:30 – 13:15 (utrudnienia dla linii 1, 11, 53, 806)  Trasa ulicami: Połabska – Szpitalna – Powstańców Wielkopolskich (jednym pasem ruchu) – Starkiewicza – Boczna.
      8. Parafia pw. Niepokalanego Serca NMP w godz. 11:00 – 12:30 (utrudnienia dla linii 58, 63) Trasa ulicami: Nehringa – Policka – powrót tą samą trasą do kościoła.
      9. Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w godz. 11:45 – 13:15 (utrudnienia dla linii 57, 68, 69, 80, 82) Trasa ulicami: Księżnej Anastazji – Przyjaciół Żołnierza – Pasterska – Jarogniewa – Barlickiego – Myśliwska – Świętoborzyców – Księżnej Anastazji.
      10. Parafia pw. Św. Stanisława Kostki w godz. 11:50 – 13:30 (utrudnienia dla linii 2. 5, 6, 11, 53, 67) Trasa ulicami: J.Ch. Paska – Parkowa – Malczewskiego – Jana Kazimierza – E. Plater – pl. Matki Teresy z Kalkuty.
      11. Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela w godz. 12:00 – 13:00 (utrudnienia dla linii 3, 53, 60, 87) Trasa ulicami: Słowackiego – Wyzwolenia – Długosza – Naruszewicza.
      12. Parafia pw. Matki Bolej Bolesnej od godz. 12:00 (utrudnienia dla linii 51, 92) Trasa ulicami: Miodowa – Kwiatów Polskich – Wiśniowa – Mokra – Chmurna – Obłoków.
      13. Parafia pw. Św. Mikołaja Biskupa w godz. 12:00 – 13:00 (utrudnienia dla linii 6, 11, 69, 80) Trasa ulicami: Golisza – Komuny Paryskiej – Rugiańska– Stalmacha – Lubeckiego.
      14. Parafia pw. Matki Boskiej Ostrobramskiej 12:00 – 13:30 (utrudnienia dla linii 82) Trasa ulicami: Słowicza – Szczepowa – Krucza.
      15. Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w godz. 12:30 – 13:30 (utrudnienia dla linii 64, 72, 73, 77, 93, C) Trasa ulicami: A. Krzywoń – E. Gierczak – Oficerska – Ustki – Mianowskiego.
      16. Parafia pw. Św. Kazimierza w godz. 12:30 – 14:00 (utrudnienia dla linii 3, 80) Trasa ulicami: Broniewskiego – Arkońska – Wiosny Ludów.
      17. Parafia pw. Bożego Ciała w godz. 12:30 – 14:30 (utrudnienia dla linii 53, 57, 60, 63, 67, 82) Trasa ulicami: Staszica – Ofiar Oświęcimia – Kadłubka – Niemcewicza – Św. Cyryla i Metodego – Św. Marcina - Rynkowa.
      18. Parafia pw. Św. Michała Archanioła od godz. 12:30 (utrudnienia dla linii 73, 93) Trasa ulicami: Bałtycka – Łowczych – Zawrotna.
      19. Parafia pw. Św. Siostry Faustyny Kowalskiej w godz. 12:00 – 12:50 (utrudnienia dla linii 101) Trasa ulicami: Ogrodnicza – Kombatantów – Dojazdowa – Powrotna.
      20. Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w godz. 13:10 – 15:30 (utrudnienia dla linii 60, 244) Trasa ulicami: Okulickiego - Św. Kingi – Wileńska – Wrocławska – Okulickiego – Tarnobrzeska.
      21. Parafia pw. św. Antoniego z Padwy w godz. 12:30 – 14:30 (utrudnienia dla linii 57, 87, 99) Trasa ulicami: Duńska – Jantarowa – Duńska – Szczecińska - Poznańska.
      22. Parafia pw. Świętego Ducha w godz. 13:00 – 14:20 (utrudnienia dla linii 79, 84) Trasa ulicami: Młodzieży Polskiej – Jaśminowa – Piechoty – Walecznych – Młodzieży Polskiej.
      23. Parafia pw. Chrystusa Króla w godz. 11:15 – 12:30 (utrudnienia dla linii 63) Trasa ulicami: Inwalidzka (wokół placu ks. Henryka Świerkowskiego)
      24. Parafia pw. Niepokalanego Serca N.M.P. w godz. 12:20 – 14:00 (utrudnienia dla linii B, 71, 77) Trasa ulicami: Rydla – Łubinowa – Kostki Napierskiego.
      25. Parafia pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika w godz. 12:15 – 13:00 (utrudnienia dla linii 65, 77, 84, B) Trasa ulicami: Kolorowych Domów – Fioletowa.
      26. Parafia pw. św. Cyryla i Metodego w godz. 12:20 – 13:20 (utrudnienia dla linii 243) Trasa ulicami: Do Rajkowa – Rajkowo.
      27. Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny w godz. 11:00 – 12:30 (utrudnienia dla linii 64) Trasa ulicami: Gradowa – Srebrna – Widzewska – Dmowskiego – Mechaniczna – Tokarska.
      • 16.06.2022 r. (czwartek) w godzinach 16:00 – 18:00 ulicami miasta przejdzie zgromadzenie w ramach „Propagowania wiedzy na temat zagrożeń związanych z katastrofą klimatyczną, informowanie o skutkach emisji wynikających z indywidualnego transportu samochodowego. Zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska poprzez umożliwienie przez władze miejski rozwój ruchu rowerowego w Szczecinie.”. Trasa zgromadzenia będzie przebiegać ulicami: pl. Armii Krajowej (początek) – Szymanowskiego – Moniuszki – Piotra Skargi – Wyspiańskiego – Zaleskiego - al. Wojska Polskiego – Traugutta – Mickiewicza – al. Bohaterów Warszawy – Krzywoustego – pl. Kościuszki – pl. Zwycięstwa – pl. Brama Portowa – al. Niepodległości – pl. Żołnierza Polskiego – parking Pod Trasą Zamkową – Duczyńskiego (Łąka Kany – zakończenie).

       

      Na czas przemarszu nastąpi czasowe dynamiczne wyłączenie z ruchu w/w ulic. Utrudnienia dotyczyć będą Linii tramwajowych: 1, 2, 5, 6, 7, 8, 9, 10 i 11 oraz linii autobusowych: B, C, 52, 58, 59, 60, 61, 67, 75, 76, 86, 87, 241, 242, 243, 806 i 812. Wstrzymanie i wznowienie ruchu komunikacji miejskiej odbędzie się na polecenie służb nadzoru ruchu ZDiTM.

      • 18.06.2022 r. (sobota) w godzinach 16:00 – 18:00 ulicami miasta przejdzie zgromadzenie w ramach „Wspólnego obradowania w przestrzeni publicznej Miasta Szczecin w celu wyrażenia wspólnego stanowiska dotyczącego kultywowania tradycji świętojańskich”.  Trasa zgromadzenia będzie przebiegać ulicami: Zamek Książąt Pomorskich (początek) – Kuśnierska – Panieńska – Rynek Nowy – Wielka Odrzańska – Nabrzeże Wieleckie – Most Długi – Nabrzeże Wieleckie – Wielka Odrzańska – Rynek Nowy – Panieńska – Kuśnierska – Zamek Książąt Pomorskich (zakończenie).

      Na czas przemarszu nastąpi czasowe dynamiczne wyłączenie z ruchu w/w ulic. Utrudnienia dotyczyć będą linii tramwajowych: 2, 6, 7 i 8 oraz linii autobusowych: B, C, 52 i 76. Wstrzymanie i wznowienie ruchu komunikacji miejskiej odbędzie się na polecenie służb nadzoru ruchu ZDiTM.

      Bądź na bieżąco!

      Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!