Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   30°

   Szczecin: Otwarcie ulicy Bolesława Śmiałego

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Szczecin: Otwarcie ulicy Bolesława Śmiałego
   BS_1.jpg
   BS_2.jpg
   BS_3.jpg
   BS_4.jpg

   Informujemy, że w piątek po południu wykonawca w pełni udostępni wyremontowaną ulicę Bolesława Śmiałego.

   Przypominamy, że projekt zakładał przebudowę ulicy Bolesława Śmiałego na odcinku od ul. Krzywoustego do ul. Jagiellońskiej wraz ze skrzyżowaniem ulic Bolesława Śmiałego — Żółkiewskiego — Chodkiewicza. Po przebudowie ulica pozostanie dwukierunkowa, jednak zyskała nową nawierzchnię z obustronnym pasem postojowym do parkowania równoległego oraz chodniki z ciętych, szarych z płyt granitowych.

   Bezpieczeństwo poprawiło wprowadzenie „strefy ruchu 30” oraz przejść „sugerowanych”, które są wyniesione.

   - Na chodniku wykonane zostało oznakowanie o fakturze rozpoznawalnej przez osoby niewidome - mówi Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy ZDiTM. - Na skrzyżowaniu ulic Bolesława Śmiałego — Żółkiewskiego — Chodkiewicza zaprojektowano minirondo z przejezdną wyspą środkową o nawierzchni z kostki kamiennej.

   Wokół ronda pojawią się „zielone” wysepki częściowo obsadzone krzewami. Projekt przewiduje zagospodarowanie placu przy skrzyżowaniu z ul. Żółkiewskiego. Plac stanowić ma obszar rekreacyjny, w tym celu ustawione zostały ławki. W najbliższych dniach posadzone będą drzewa i krzewy.

   Zakres przedsięwzięcia obejmował:

   • przebudowę jezdni,
   • przebudowę istniejących ciągów pieszych,
   • wykonanie elementów małej architektury,
   • wykonanie nasadzeń,
   • przebudowę sieci kanalizacji deszczowej i wodociągowej,
   • budowę nowego oraz przebudowę istniejącego oświetlenia,
   • usunięcie kolizji z istniejąca infrastrukturą.

   Zadanie „Przebudowa drogi w kwartale ulic: Bolesława Śmiałego, Chodkiewicza, Żółkiewskiego, Pocztowej, Ściegiennego w Szczecinie — ETAP I Przebudowa ul. Bolesława Śmiałego na odcinku od ul. Krzywoustego do ul. Jagiellońskiej wraz ze skrzyżowaniem ulic Bolesława Śmiałego — Żółkiewskiego — Chodkiewicza” realizowane było przez dwóch zamawiających: Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego oraz Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!