Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   SPP pod okiem mobilnych kamer

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   20210602_Samochody_e_kontrola-7.jpg

   Już nie tylko kontrolerzy z krwi i kości, ale także samochód wyposażony w kamery będzie kontrolować opłaty za postój w Strefie Płatnego Parkowania.

   Spółka NiOL ogłosiła przetarg na dostawę i montaż systemu mobilnej kontroli opłat w Strefie Płatnego Parkowania.

   Jak to działa?

   Samochód wyposażony w kamery skanuje numery rejestracyjne zaparkowanych pojazdów i przekazuje je do bazy danych, gdzie znajdują się informacje  o pojazdach uprawnionych do parkowania w strefie (czyli z wniesioną opłatą albo wykupionym abonamentem czy ryczałtem). System automatycznie weryfikuje, czy mijane pojazdy mają opłacony postój. By nie dopuścić do sytuacji, kiedy opłata dodatkowa nałożona zostanie na kierowcę, który dopiero zaparkował i jest w drodze do parkomatu, kontrola jest wykonywana dwukrotnie w kilkuminutowym odstępie czasu.

   - Zawiadomienia o opłacie dodatkowej wypisywane przez pieszych kontrolerów nadal będą wkładane za wycieraczkę - informuje Wojciech Jachim, rzecznik prasowy NiOL. - Natomiast w przypadku mobilnej kontroli właściciele pojazdów będą otrzymywać je pocztą.

   Celem wprowadzenia kontroli mobilnej jest do zwiększenia skuteczności nadzoru nad wnoszeniem opłat za postój w SPP.

   - Zaletą tego rozwiązania jest również to, że pozwala na gromadzenie danych na temat poziomu zajętości miejsc na poszczególnych ulicach SPP - mówi Wojciech Jachim. - Samochody kontroli mobilnej jeżdżą już po ulicach Warszawy i Gdańska.

   Przetarg obejmuje zakup oprzyrządowania do e-kontroli dla jednego pojazdu z opcją podwojenia zamówienia.

   Termin składania ofert: 13 czerwca 2022. Czas na realizację zamówienia: maksymalnie 90 dni od dnia podpisania umowy.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!