Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   24°

   Rozbudowa części torowej i drogowej na ulicy Szafera stanie się faktem

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Rozbudowa części torowej i drogowej na ulicy Szafera stanie się faktem
   fot. Bartosz Grzegolec.jpg
   Szafera II.jpg
   Szafera II_1.jpg
   szafera II_2.jpg

   Wybrany został wykonawcy do ważnego zadania. To znaczy, że oprócz części drogowej do ul. Sosabowskiego, wybudowane zostanie również torowisko, które połączy się z istniejącym w ciągu ul. Żołnierskiej.

   Wybrane zostało konsorcjum firm - TORMEL Sp. z o.o. – Lider Konsorcjum STANLED I Sp. z o.o. – Partner Konsorcjum. Teraz czas na ewentualne odwołania i po nowym roku podpisanie umowy.

   - Trasa projektowanej drogi będzie rozpoczynała się od ronda Romera i zakończy się włączeniem w ul. Sosabowskiego - mówi Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy spółki Tramwaje Szczecińskie. - Przebudowie ulegnie również skrzyżowanie ul. Żołnierskiej z ul. Sebastiana Klonowica. Trasa będzie przebiegała nowym śladem równolegle do ul. Szerokiej.

   Wybudowana zostanie droga dwupasmowa dwukierunkowa do ulicy Sosabowskiego/Taczaka wraz ze ścieżką rowerową i chodnikami. Da nam to ciągłość drogi dwupasowej dwukierunkowej praktycznie od Krzywoustego do Wojska Polskiego/Głębokiego.

   - Znacząco odmieni to komunikację w rejonie ul. Szerokiej, dojazd do Bezrzecza i Osiedla Zawadzkiego - mówi Hanna Pieczyńska. - Rozbiórce ulegnie pętla Krzekowo, a obsługa linii będzie przejęta przez pętlę Szafera.

   Torowisko zostanie połączone z ul. Żołnierską i tam się zakończy w tym etapie. Wybudowane zostanie blisko 2000 mtp, 3 przystanki autobusowo-tramwajowe, 1 tramwajowy i 2 zatoki autobusowe.

   Po podpisaniu umowy wykonawca będzie miał 2 lata na zrealizowanie zadania.

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!