Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Przebudowa ronda Mączna-Walecznych. Zmiany na linii 79. Przypomnienie

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Przebudowa ronda Mączna-Walecznych. Zmiany na linii 79. Przypomnienie

   Najbliższe dni będą decydujące dla zachowania kolejnego już terminu zakończenia prac, który zgodnie z aneksem przypada na 9 kwietnia. Zanim jednak prowadzone będą prace wykończeniowe i porządkowe musi być wykonane przyłącze sieci wodociągowej w ul. Pszennej.

   Nie można tego robić utrzymując jednocześnie ruch komunikacji miejskiej dlatego w dniach 24 i 25 marca linia 79 nie będzie wykonywać kursów do i z Osiedla Słonecznego. Od przystanku Zdroje Dworzec wszystkie kursy będą skierowane do pętli Turkusowa.  Linia 65 będzie kursowała bez zmian.

   - W zakresie części drogowej tego zadania zakończono roboty związane z ułożeniem krawężników i większość prac brukarskich na rondzie - mówi Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy ZDiTM. - Ponadto gotowe są warstwy konstrukcyjne i obramowania wyspy dzielącej w ul. Walecznych, a także w ul. Mącznej, zakończono chodnik w ul. Walecznych, a także zatokę autobusową w ul. Mącznej. 

   Przed nami, poza wpięciem do sieci, roboty bitumiczne. 

   Przypominamy, że opóźnienie spowodowane jest przez liczne kolizje z różnymi sieciami. Miedzy innymi istniejąca sieć gazowa nie przebiegała na takich głębokościach, jak zostało to naniesione na mapach do celów projektowych. W związku z tym część elementów projektu wymagała uzgodnień, korekty, a to z kolei, czasu. Przesunięcie w harmonogramie spowodowało natomiast wejście w okres zimowy, w trakcie którego część prac nie mogła zostać wykonana zgodnie z reżimem technologicznym.

   Przebudowa ma za zadanie wprowadzenie na stałe ronda, a co za tym idzie poprawę bezpieczeństwa i swobody włączania się do ruchu, a także podwyższenie przepustowości dla relacji podporządkowanych wlotu ulicy Mącznej. Ważne jest także uspokojenie i poprawa bezpieczeństwa ruchu w ciągu ulic Walecznych — Pszenna.

   Zakres prac to:

   • przebudowa jezdni,
   • przebudowa chodników,
   • przebudowa kolidującego uzbrojenia,
   • wprowadzenie stałej organizacji ruchu,
   • wykonanie elementów małej architektury i zieleni,
   • przebudowa sieci wodociągowej,
   • bezwykopowa renowacja sieci kanalizacji sanitarnej,
   • przebudowa sieci kanalizacji deszczowej,
   • budowa sieci ciepłowniczej wraz z kanalizacją teletechniczną.

   Zadanie realizowane jest wspólnie przez 4 zamawiających: ZWiK, ZDiTM, WGK, SEC. Wykonawcą jest firma Ben-Bruk Sp. z o.o.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!