Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   12°

   Pracownicy ZDiTM wciąż pracują przy odśnieżaniu

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Pracownicy ZDiTM wciąż pracują przy odśnieżaniu

   Łącznie około 150 osób z ZDiTM i jego wykonawców pomimo braku opadów śniegu wciąż pracuje. Przy ręcznym odśnieżaniu i skuwaniu lodu na chodnikach pracuje dziś (10.01.2024) ponad 50 pracowników interwencyjnych ZDiTM, dodatkowo jeździ także samochód.

   Zespoły realizując dodatkowe zlecenia interwencyjne pracują m.in. na: ul. Łącznej, ul. Strzałowskiej, ul. Złotowskiej, osiedlu Zawadzkiego, a także na pl. Grunwaldzkim i al. Jana Pawła II. Zespoły pracowały również poniedziałek i wtorek, kiedy odśnieżały m.in. na osiedlu Zawadzkiego i Warszewie. Pracownicy zespołów interwencyjnych pracują tam, gdzie ZDiTM nie ma podpisanych umów na odśnieżanie.

   - Pracownicy zawsze starają się odśnieżać także chodniki znajdujące się w okolicach miejsc administracji publicznej takich, jak szkoły czy szpitale. Zespoły interwencyjne ZDiTM będą pracowały tak długo, jak będzie konieczne odśnieżanie ręczne - informuje Kacper Reszczyński z ZDiTM. 

   Wszystkie drogi w mieście ujęte w harmonogramach odśnieżania z 1., 2. i 3. kategorii mają przejezdność. Obecnie realizowane są głównie zgłoszenia o nieodśnieżonych drogach pochodzące od mieszkańców.

   - Ostatnie opady śniegu spowodowały, że pojazdy odśnieżające pracowały bez przerwy 24 godziny na dobę; zmieniali się tylko ich kierowcy - dodaje Reszczyński. 

   Sygnały o nieodśnieżonych miejscach można zgłaszać od poniedziałku do piątku od godz. 7:30 do godz. 15:30 pod numerami telefonu: 91 48 00 523 i 91 48 00 524. Poza wymienionymi godzinami pracy można dzwonić w tej sprawie do Centrali Ruchu ZDiTM 91 48 00 403.

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!