Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   10°

   Postęp prac na alei Wojska Polskiego

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Postęp prac na alei Wojska Polskiego

   Widać doskonale ogromne zmiany na alei Wojska Polskiego. W najbliższym czasie na nowej jezdni pomiędzy Placem Szarych Szeregów, a węzłem Łękno pojawi się nowe oznakowanie poziome, a drogowcy nie zwalniają tempa w kolejnych miejscach.

   Prace związane z układaniem ostatniej warstwy nawierzchni są na ukończeniu na odcinku pomiędzy Głebokim, a rondem Olszewskiego - mówi Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy ZDiTM. - Rozpoczęło się także frezowanie ostatniego etapu czyli części pomiędzy węzłem Łękno, a rondem Olszewskiego i ulicą Unii Lubelskiej, a węzłem Łękno.

   Przypominamy, że przedmiotem umowy zawartej z firmą STRABAG Sp. z o.o jest wymiana nawierzchni bitumicznej al. Wojska Polskiego na odcinku od zakresu budowy węzła Głębokie do Placu Szarych Szeregów. Nowa nawierzchnia pojawi się na poniższych częściach:

   • odcinek od Węzła Głębokie do Ronda Olszewskiego, dwa kierunki z wyłączeniem jezdni w kierunku ww. ronda od ul. Jarzyńskiego

   • odcinek od ul. Unii Lubelskiej do ronda Olszewskiego kierunek Głębokie

   • odcinek od ul. Unii Lubelskiej do zakresu przebudowy węzła Łękno w obu kierunkach

   • odcinek Węzeł Łękno - ul. Piotra Skargi - oba kierunki

   • odcinek od ul. Piotra Skargi do Placu Szarych Szeregów- oba kierunki.

   W ramach prac planowana jest wymiana nawierzchni bitumicznej jezdni, regulacja istniejącego uzbrojenia podziemnego, ścinanie poboczy gruntowych i odtworzenie istniejącego oznakowania poziomego jezdni.

   Prace brukarskie wykonywane będą w ciągu dnia, część drogowa głównie w nocy i po szczycie komunikacyjnym. Miejscami możliwe będzie ręczne sterowanie ruchem dlatego prosimy kierowców o wyrozumiałość i szczególną uwagę.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!