Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   21°

   Plac Zwycięstwa bez jednotoru. Zmiany dla kierowców

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Plac Zwycięstwa bez jednotoru. Zmiany dla kierowców

   Informujemy, że ze względów technicznych nie było możliwości wprowadzenia ruchu wahadłowego dla tramwajów na placu Zwycięstwa. Organizacja ruchu dla kierowców działa w ograniczonym zakresie, nie oznacza to jednak, że prace nie rozpoczęły się. Prosimy kierowców i pasażerów o szczególną uwagę.

   Podczas rozpoczęcia prac przy montażu rozjazdu nakładkowego na placu Zwycięstwa wykonawca napotkał na kolizję z infrastrukturą podziemną uniemożliwiającą wykonanie podbudowy pod tymczasowy rozjazd. Konieczna jest w związku z tym zmiana lokalizacji rozjazdu.

   - W uwagi na to, że wymaga to zarówno zmiany projektu technologicznego jak i zmiany w planowanej organizacji ruchu tramwajowego, podjęto decyzję o przerwaniu prac i przesunięcie wprowadzenia tramwajowego ruchu wahadłowego na następny tydzień - mówi Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy ZDiTM. - Wykonawca rozpoczyna prace drogowe związane z przebudową placu Zwycięstwa.

   ORGANIZACJA RUCHU

   Wprowadzono czasową organizację ruchu w ramach której:

   • Zamknięty jest lewy pas ruchu wokół placu Zwycięstwa.

   • Na ul. Krzywoustego w kierunku placu Zwycięstwa zamknięty dla kierowców został lewy pas ruchu, w związku z tym wjazd na skrzyżowanie odbywa się tylko jednym pasem ruchu.

   • W kierunku placu Kościuszki ruch do czasu zmian związanych z ruchem tramwajowym w dalszym ciągu odbywać się będzie dwoma pasami ruchu.

   • Utrzymana jest możliwość skrętu jednym pasem w lewo z placu Zwycięstwa w kierunku ul. Kopernika.

   • Zamknięty dla ruchu ogólnego jest przejazd przez plac w ciągu Potulickiej - św. Wojciecha. Tu przejazd dopuszczony jest tylko dla komunikacji miejskiej.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!