Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   16°

   Od 27 września utrudnienia na ulicy Bieszczadzkiej

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Od 27 września utrudnienia na ulicy Bieszczadzkiej

   Przypominamy, że od środy 27 września zamknięta zostanie ulica Bieszczadzka na wysokości numeru 14. Ma to związek z budową nowego rurociągu i przepompowni.

   Przedmiotem inwestycji jest budowa nowej przepompowni ścieków i likwidacja starej, której obecna wydajność jest zbyt mała. Pompownia służy do transportu ścieków w sytuacji, gdy nie istnieje techniczna możliwość odprowadzenia ich z danego terenu w sposób grawitacyjny. Jak działa taka pompownia? Ścieki wpływają do niej w sposób grawitacyjny i po osiągnięciu zadanego poziomu następuje uruchomienie pomp, które wtłaczają całość do rurociągu ciśnieniowego i przesyłają do najbliższego kolektora grawitacyjnego. W eksploatacji posiadamy 162 pompownie.

   Nowa pompownia będzie umieszczona w studni polimerobetonowej o średnicy 1,5m, z pompami zatapialnymi. Teren prac będzie dokładnie zabezpieczony ponieważ wokół prowadzone będą wykopy na ponad 5m. Docelowo teren zostanie na nowo wygrodzony i oświetlony. Realizacja zadania uwzględni obecne oraz przyszłe potrzeby tego obszaru.

   Wraz z przepompownią zaprojektowany został nowy rurociąg tłoczny o długości ponad 70m. Ponieważ umieszczony on będzie w pasie ulicy Bieszczadzkiej w trakcie budowy potrzebne będzie jej zamknięcie. Utrudnienia rozpoczną się w najbliższą środę 27 września. Ulica Bieszczadzka będzie zamknięta na wysokości numeru 14 przez około 7 dni. W kolejnym etapie mieszkańcy mogą się spodziewać zawężenia pasa i ruchu wahadłowego.

   Wartość umowy podpisanej przez Przedsiębiorstwo Usług Hydrotechnicznych RUSIECKI Adam Rusiecki Sp. z o.o.  to 722.060,77 zł.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!