Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   12°

   Nowe tramwaje coraz bliżej

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Nowe tramwaje coraz bliżej

   Mamy wynik postępowania na „Dostawy nowych nadwozi, elementów i podzespołów do zmontowania dwóch tramwajów dwukierunkowych, przegubowych, wieloczłonowych, częściowo niskopodłogowych”. W najbliższym czasie podpisana zostanie umowa ze spółką Modertrans Poznań.

   Szczecin jest o krok bliżej do powiększenia taboru o kolejne pojazdy szynowe. Będą to kolejne tramwaje dwukierunkowe, które staną doskonałym uzupełnieniem już posiadanych pojazdów, szczególnie podczas remontów lub przy ograniczonej możliwości utworzenia pętli.

   - Przedmiotem umowy będzie dostawa nowych nadwozi, elementów, podzespołów, wyposażenia, części mechanicznych i elektrycznych niezbędnych do montażu tramwajów dwukierunkowych - informuje Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy spółki Tramwaje Szczecińskie. - Mają one być przegubowe, wieloczłonowe, częściowo niskopodłogowego. Tramwaje będą złożone w Szczecinie przez pracowników spółki.

   Umowa podzielona zostanie na 2 etapy. W pierwszym z nich wykonawca ma 160 dni na dostawę kompletu do montażu pierwszego tramwaju, w drugim łącznie 220 dni od dnia podpisania umowy na dostarczanie elementów do kolejnego. Samo składanie tramwajów to okres około 2 miesięcy.

   Modertrans Poznań Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością zaproponował za wykonanie przedmiotu umowy kwotę 15 242 160,00zł.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!