Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   16°

   Nowe torowisko na fragmentach ulicy Kolumba

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Nowe torowisko na fragmentach ulicy Kolumba
   budowa sieci wodociągowej - ul. Kolumba.jpg
   Kontynuacja prac - układanie mat wibroizolacyjnych Nabrzeże Wie....jpg
   Kontynuacja prac związanych z montażem torów.jpg
   Roboty rozbiórkowe - ul. Kolumba.jpg

   Prace w rejonie Kolumba wstrzymane? Nic bardziej mylnego. W rejonie dworca kolejowego pojawia się już torowisko, a roboty prowadzone są w wielu miejscach jednocześnie. Torowa rewolucja w tej okolicy nie jest łatwa, ale postępuje sukcesywnie w różnym tempie, w zależności od odcinka.

   Co działo się na placu budowy w ostatnich dniach? Trwały prace brukarskie związane z ułożeniem obrzeży na chodnikach i ścieżkach rowerowych przy ulicy Smolańskiej. Pojawiła się też podbudowa na chodniku i w rejonie torowiska. W tej okolicy odbywały się także roboty torowe i przy budynku socjalnym.

   Nie mniej działo się w rejonie ulicy Kolumba, Nabrzeża Wieleckiego i Dworca PKP.

   - O ile w rejonie ulicy Chmielewskiego stare szyny były demontowane, to nowe pojawiały się już na górnym tarasie przy stacji kolejowej - informuje Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy spółki Tramwaje Szczecińskie. - Trwały też prace związane z układaniem mat wibroizolacyjnych na torowisku zielonym wzdłuż Nabrzeża Wieleckiego. Do tego oczywiście prace sieciowe, regulacje wpustów i wiele innych.

   Co, między innymi, wykonawca zaplanował na kolejne dni?

   • wykonywanie nawierzchni chodników z płytek betonowych 30x30x5 cm
   • na pętli, w zależności od toru - ułożenie krawężników polimerobetonowych, wyprofilowanie podbudowy tłuczniowej, ułożenie mat wibroizolacyjnych, ułożenie podkładów torowych z wciągnięciem szyn
   • roboty brukarskie –układanie krawężników zamykających przy „dolnym tarasie”, układanie kostki granitowej na wyspach, krawężnika kamiennego i peronowego na górnym tarasie,
   • wykonywanie warstwy podbudowy i warstwy wiążącej na „dolnym tarasie”,
   • korytowanie - torowisko tramwajowe wzdłuż budynku Poczty i pod wiaduktem kolejowym
   • rozbiórka szyn na ul. Chmielewskiego

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!