Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   12°

   Nowe torowisko i część drogowa. Przetarg na wydłużenie Szafera został ogłoszony

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Szafera II.jpg
   Szafera II_1.jpg
   szafera II_2.jpg

   Rozbudowa części torowej i drogowej na ulicy Szafera może stać się faktem. To znaczy, że oprócz części drogowej do ul. Sosabowskiego, wybudowane zostanie również torowisko, które połączy się z istniejącym w ciągu ul. Żołnierskiej. Postępowanie na wykonawcę robót zostało ogłoszone.

   Trasa projektowanej drogi będzie rozpoczynała się od ronda Romera i zakończy się włączeniem w ul. Sosabowskiego. Przebudowie ulegnie również skrzyżowanie ul. Żołnierskiej z ul. Sebastiana Klonowica. Trasa będzie przebiegała nowym śladem równolegle do ul. Szerokiej.


   - Wybudowana zostanie droga dwupasmowa dwukierunkowa do ulicy Sosabowskiego/Taczaka  wraz ze ścieżką rowerową i chodnikami - informuje Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy spółki Tramwaje Szczecińskie. - Da nam to ciągłość drogi dwupasowej dwukierunkowej praktycznie od Krzywoustego do Wojska Polskiego/Głębokiego.

   Znacząco odmieni to komunikację w rejonie ul. Szerokiej, dojazd do Bezrzecza i Osiedla Zawadzkiego. Rozbiórce ulegnie pętla Krzekowo, a obsługa linii będzie przejęta przez pętlę Szafera.

   Torowisko zostanie połączone z ul. Żołnierską i tam się zakończy w tym etapie. Wybudowane zostanie blisko 2000 mtp, 3 przystanki autobusowo-tramwajowe, 1 tramwajowy i 2 zatoki autobusowe.

   - Na oferty czekamy do 1 lipca - mówi Hanna Pieczyńska. - Potencjalny wykonawca będzie miał 2 lata na zrealizowanie zadania.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!