Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   23°

   Nowe elektryki już w Szczecinie

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   AUTOBUS-ELEKTRYCZNY-3.jpg
   AUTOBUS-ELEKTRYCZNY-7.jpg
   AUTOBUS-ELEKTRYCZNY- 4.jpg
   AUTOBUS-ELEKTRYCZNY- 6.jpg
   AUTOBUS-ELEKTRYCZNY-1.jpg
   AUTOBUS-ELEKTRYCZNY-2.jpg
   AUTOBUS-ELEKTRYCZNY-5.jpg

   Już są w Szczecinie. Flota miejskich autobusów powiększyła się o 6 kolejnych elektrycznych pojazdów. Po procedurze odbiorowej i odpowiednim przygotowaniu będą z nich korzystać pasażerowie.

   Pojazdy mają długość 12 metrów – maksymalna liczba pasażerów 75 osób, w tym 28 siedzących. Autobusy są wyposażone w baterie Solaris High Power o łącznej pojemności ponad 120 kWh. Są to magazyny energii przystosowane do szybkiego ładowania zarówno przez złącze plug-in, jak i poprzez pantograf.

   - Jest także system odzyskiwania energii podczas hamowania i jazdy z góry i wykorzystania jej do doładowania magazynu energii - informuje Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy ZDiTM. - Oświetlenie kabiny pasażerskiej wykonane jest w technologii LED. Ponadto w kabinie znajdują się ładowarki USB oraz system informacji dla pasażerów.

   Z nowinek technicznych zastosowanych w pojazdach można wskazać panele fotowoltaiczne na dachu. Pozwolą one wykorzystać odnawialne źródła energii do optymalizacji układu zasilania niektórych komponentów pokładowych. Ponadto autobusy są wyposażone w system monitoringu wizyjnego.

   - Jednym z elementów podniesienia poziomu bezpieczeństwa pasażerów jest urządzenie typu alkolok, które każdorazowo przed uruchomieniem pojazdu będzie przeprowadzać test trzeźwości kierowcy - mówi Hanna Pieczyńska. - W autobusach zastosowano proszkowy system samogaszący, który zadziała automatycznie. Zasięg autobusów będzie nie mniejszy jak 90 km na jednym ładowaniu.

   W ramach drugiej umowy, SOLARIS Bus & Coach Sp. z o.o. dostarcza do Szczecina kolejnych 6 autobusów o długości 12 metrów. W ramach zamówienia, dostawca będzie musiał przeszkolić kierowców oraz techników odpowiedzialnych za naprawy i obsługę autobusów.  Koszt zakupu dofinansowanego w ramach tzw. Programu Gepard to 16 661 826,00 zł brutto.

   Przypominamy, że po ulicach naszego miasta jeżdżą już elektryki. 8 pojazdów 18 metrowych miało swoją premierę w Szczecinie jesienią ubiegłego roku.

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!