Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   23°

   Nie wszyscy będą świętować

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Nie wszyscy będą świętować

   Od kilku dni widać w mieście zwiększony ruch. Zakupy, przygotowania – istne świąteczne szaleństwo! W tym wyjątkowym czasie, który trwa i jest jeszcze przed nami pamiętajmy proszę, że nie wszyscy zasiądą do wigilijnego stołu. Są ludzie, którzy na podzielenie się opłatkiem będą musieli poczekać do końca służby, a w święta nie będą się mogli objadać cały dzień sałatką jarzynową w ciepłych kapciach na domowym fotelu.

   Kierowcy, motorniczowie, pracownicy nadzoru ruchu i centrali ruchu, brygady torowe i sieciowe, czy pracownicy techniczni ZDiTM i spółek komunikacyjnych pełnią swoje służby 24h na dobę, 7 dni w tygodniu. Gdyby wszyscy dostali w wigilię czy święta wolne miasto dosłownie zatrzymałoby się. Trudno wyobrazić sobie przecież, że nie jeździ komunikacja miejska, nikt nie nadzoruje funkcjonowania sygnalizacji świetlnych, nie zgłasza awarii oświetlenia ulicznego, nie likwiduje skutków wypadków, kolizji czy innych zdarzeń szczególnych 

   Na co dzień patrzymy na siebie srogo w autobusach i tramwajach. Nie zawsze ustępujemy miejsca osobie potrzebującej w komunikacji miejskiej, trąbimy ze złością na innych kierowców i drogowców, podjeżdżamy blisko auta przed nami, zapominając o jeździe na suwak. Wymuszamy pierwszeństwo na komunikacji miejskiej, bo nie będziemy się przecież tłuc za autobusem. Krzyczymy na dyspozytora, że tramwaj znów nie przyjechał, obrażamy kontrolera biletów, że wystawił komuś mandat, nawet słusznie.

   Czas zatem na życzenia! Oby kolejny rok przepełnił nas wszystkich spokojem i dystansem oraz większym zrozumieniem dla siebie nawzajem i miejskich służb. Niech nowy rok przyniesie mniej awarii, dziur, gołoledzi, skoków temperatur, pękających szyn, złego podwozia, dziur w drogach, korków w mieście, niewyjazdów i pasażerów na gapę.

   Niezależnie czy w święta będziecie pić sok z topinamburu czy kompot z suszu, pomyślcie ciepło w swoich domach o wszystkich tych, którzy w najbliższych dniach będą pełnić służbę i nie będą mogli w pełni oddać się spotkaniom z bliskimi.

   Wszystkim pasażerom życzymy spokojnych Świąt!

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!