Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   29°

   MMA na Gdańskiej

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   MMA na Gdańskiej

   MMA na ulicy Gdańskiej? Właśnie, że tak. Nie mówimy tutaj o walkach sportowców z drogowcami, a warstwie nawierzchni, która jest już układana na ulicy Gdańskiej. Przed nami jeszcze około dwóch tygodni utrudnień.

   Drogowcy, pomimo deszczowych ostatnio dni, bardzo sprawnie działają na jednym z najważniejszych wjazdów do Szczecina.

   - Na dwóch odcinkach kończą się prace związane z warstwą wiążącą - właśnie MMA - informuje Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy ZDiTM. - Mieszanka mineralno-asfaltowa to mieszanina złożona głównie z kruszyw i lepiszcza. Jest jedną z warstw nawierzchni.

   W ramach bieżącego utrzymania, ostatnią – ścieralną - drogowcy będą układać od jutra w części od Basenu Górniczego do ulicy Basenowej i przed Estakadą Pomorską. Do wykonania pozostanie trzeci odcinek ulicy Gdańskiej, którym zostały objęte prace.

   - Przypominamy, że nowa nakładka pojawia się na nitce wjazdowej do centrum, na odcinkach Basen Górniczy – Estakada Pomorska oraz Estakada Pomorska – Trasa Zamkowa - mówi Hanna Pieczyńska. - Prace będą trwały do połowy czerwca.

   W ramach prac standardowo wykonywane jest frezowanie nawierzchni, regulacja infrastruktury podziemnej, ułożenie warstwy wiążącej, siatki szklanej, która pozwoli na dłuższe użytkowanie nawierzchni i zminimalizuje jej pęknięcia oraz warstwy ścieralnej.

   Drogowcy robią wszystko, żeby uciążliwość dla kierowców była jak najmniejsza, a większość prac jest wykonywana w nocy i poza godzinami szczytu.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!