Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   11°

   Jest szansa na nowe tramwaje

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Dobre wieści po otwarciu ofert w postępowaniu na „Dostawy nowych nadwozi, elementów i podzespołów do zmontowania dwóch tramwajów dwukierunkowych, przegubowych, wieloczłonowych, częściowo niskopodłogowych”. Kwota jaką zaproponował potencjalny wykonawca mieści się w założonym przez spółkę budżecie. Przed nami weryfikacja dokumentacji.

   Szczecin jest o krok bliżej do powiększenia taboru o kolejne pojazdy szynowe. Będą to kolejne tramwaje dwukierunkowe, które staną doskonałym uzupełnieniem już posiadanych pojazdów, szczególnie podczas remontów lub przy ograniczonej możliwości utworzenia pętli.  

   Przedmiotem umowy ma być dostawa nowych nadwozi, elementów, podzespołów, wyposażenia, części mechanicznych i elektrycznych niezbędnych do montażu tramwajów dwukierunkowych. Mają one być przegubowe, wieloczłonowe, częściowo niskopodłogowego. Tramwaje będą złożone w Szczecinie przez pracowników spółki.

   Umowa podzielona zostanie na 2 etapy. W pierwszym z nich wykonawca ma 160 dni na dostawę kompletu do montażu pierwszego tramwaju, w drugim łącznie 220 dni od dnia podpisania umowy na dostarczanie elementów do kolejnego. Samo składanie tramwajów to okres około 2 miesięcy.

   Kwota jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia to 15 645 600,00zł. Wpłynęła 1 oferta - Modertrans Poznań Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością zaproponował 15 242 160,00zł. Trwa weryfikacja złożonej dokumentacji.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!