Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   20°

   Dziadek i babcia jeżdżą ze zniżką lub za darmo

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Dziadek i babcia jeżdżą ze zniżką lub za darmo

   Przypominamy, że w najbliższy weekend jest Dzień Babci i Dziadka - wspaniały czas na rodzinne spotkania i prezenty dla najbliższych. Dla nas jest doskonalą okazją aby przypomnieć zasady, w ramach których seniorzy korzystają ze zniżek i darmowych przejazdów w komunikacji miejskiej.

   W regulaminie ulg i zniżek określonych jest kilkadziesiąt grup upoważnionych do upustów i bezpłatnych przejazdów. Warto zatem zapoznać się z możliwościami tańszych przejazdów. My przypominamy o opcjach dla 3 najstarszych grup pasażerów:

   - Bezpłatnie - Osoby po 70 roku życia mogą jeździć komunikacją miejską na terenie Szczecina i gmin, z którymi mamy podpisane umowy zupełnie za darmo. Żeby nie kasować biletów seniorzy muszą mieć ze sobą dokument tożsamości potwierdzający wiek.

   - Zniżka 50% - osoby po ukończeniu 67 roku życia do ukończenia 70 roku życia – pasażer musi mieć przy sobie dokument stwierdzający tożsamość oraz wiek

   - Zniżka 50% - emeryci po ukończeniu odpowiednio 55 lat (kobiety), 60 lat (mężczyźni) oraz renciści – pasażer musi posiadać ważną legitymację organu emerytalno-rentowego Rzeczpospolitej Polskiej wraz z dokumentem stwierdzającym tożsamość (w przypadku osób otrzymujących rentę rodzinną z Zakładu Emerytalno-Rentowego MSWiA na podstawie zaświadczenia potwierdzającego otrzymane uprawnienie, wystawionego przez ZER MSWiA wraz z dokumentem stwierdzającym tożsamość)

   Przypominamy jednocześnie, że w autobusach i tramwajach są odpowiednio oznaczone miejsca, które dedykowane są osobom starszym. Dobrą praktyką jest także ustąpienie miejsca jeśli widzimy kogoś starszego lub potrzebującego usiąść.

   Wszystkim babciom i dziadkom składamy najlepsze życzenia!

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!