Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Ale to był festyn! Podsumowujemy niedzielne spotkanie

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Ale to był festyn! Podsumowujemy niedzielne spotkanie

   Lepiej późno niż wcale! Z organizatorów – Szczecińskiego Towarzystwa Miłośników Komunikacji Miejskiej jeszcze schodzą emocje, dlatego podsumowanie tego wydarzenia robimy dopiero teraz. Teren festynu odwiedziło kilkukrotnie więcej osób niż się spodziewaliśmy! To była wyjątkowa niedziela.

   Uśmiechnięte twarze mieszkańców Szczecina są najlepszym dowodem na sukces. Na festynie pojawili się nie tylko miłośnicy autobusów i tramwajów, a na wiele z atrakcji biletów zabrakło już w połowie dnia. Dzięki pomocy spółki Tramwaje Szczecińskie i kierownictwu zajezdni, na Pogodno pojechało blisko dwa razy więcej osób niż było to planowane.

   - Można było obejrzeć pamiątkowe, stare tablice, wystawę biletów, sprawdzić swoich sił za kokpitem motorniczego i na fotelu kierowcy autobusu - mówi Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy ZDiTM. - Zainteresowaniem cieszyły się także wozy techniczne brygad torowych i sieciowych.

   Festyn w liczbach:

   • W samej paradzie udział wzięło ponad 1000 pasażerów

   • Wykonanych zostało 7 kursów do zajezdni Pogodno, dowożąc na zwiedzanie zajezdni 300 osób

   • Do MTiK wykonanych ostało 10 kursów, a autobus zabytkowy pokonał 112 km i przewiózł około 900 osób

   • Na interaktywnej wystawie związanej z informacją pasażerską przygotowanych zostało 2500 biletów do kasowania w różnych typach kasowników. Bilety skończyły się przed godziną13!

   • W nowszych kasownikach, które zliczają pojedyncze skasowania sterownik wskazał 2190 pojedynczych skasowań i ponad 500 zmian kierunków jazdy na tablicach.

   • W paradzie uczestniczyło 11 składów tramwajowych o łącznej długości prawie 300m

   Pomoc w organizacji wydarzenia zadeklarowała Spółka Tramwaje Szczecińskie, Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego, Żegluga Szczecińska oraz Szczecińska Energetyka Cieplna, ale największe gratulacje należą się członkom stowarzyszenia i miłośnikom, którzy poświęcając swój czas wolny przygotowali wyjątkowy festyn pokazując komunikację miejską od zupełnie innej strony.

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!