Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   10°

   Szczecińska Kolej Metropolitalna – umowy z wykonawcą podpisane

   Piotr Zieliński

   Piotr Zieliński

   Szczecińska Kolej Metropolitalna – umowy z wykonawcą podpisane

   Firma ELBUD Szczecin Sp. z o.o. podpisała umowy na przebudowę miejskiej części przystanków Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej – Golęcino, Dąbie (Południe), Stołczyn (Glinki). Łączna wartość inwestycji to ponad 25 mln zł.

   SKM Golęcino – wartość zadania 6 676 430,53 zł brutto.

   SKM Stołczyn (Glinki) – wartość zadania 7 812 000,00 zł brutto.

   SKM Dąbie Południe – wartość zadania 10 996 000,00 zł brutto.

   Zadania obejmują m.in. wykonanie chodników, miejsc postojowych dla samochodów, stojaków na rowery, przebudowę lub budowę fragmentów ulic, modernizację infrastruktury (sieci teletechniczne i energetyczne, kanalizacja deszczowa itp.). Zadania realizowane będą w formule zaprojektuj i wybuduj, co oznacza, że wykonawca oprócz prac budowlanych, będzie musiał uzupełnić dokumentację projektową i uzyskać pozwolenia, uzgodnienia i decyzje niezbędne do rozpoczęcia robót budowlanych.

   Nadzór nad realizacją inwestycji sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o. 

   Zamówienie współfinansowane z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 w ramach działania 5.2. Rozwój Transportu Kolejowego poza TEN-T, oś priorytetowa V Rozwój transportu kolejowego w Polsce, pod nazwą: „Budowa węzłów i przystanków przesiadkowych wraz z urządzeniami związanymi z integracją transportu, na liniach kolejowych 273, 351, 401 i 406 w ramach Budowy Szczecińskiej Kolei Metropolitarnej z wykorzystaniem istniejących odcinków linii kolejowych nr 406, 273, 351. dla projektu pn. „Budowa Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej z wykorzystaniem istniejących odcinków linii kolejowych nr 406, 273, 351”. 

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!