Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   30°

   Smocza i Krzemienna zostaną przebudowane

   Piotr Zieliński

   Piotr Zieliński

   Smocza i Krzemienna zostaną przebudowane
   Smocza i Krzemienna 1
   Smocza i Krzemienna 2
   Smocza i Krzemienna 3
   Smocza i Krzemienna 4
   Smocza i Krzemienna 5

   Trwają prace związane z przygotowaniem dokumentacji przetargowej na przebudowę ulic Smoczej i Krzemiennej. Inwestycja obejmować będzie kompleksową modernizację infrastruktury naziemnej jak i podziemnej.

   Środki na realizację tej inwestycji zostały zabezpieczone w budżecie Miasta w ubiegłym roku. Aktualnie trwają prace związane z przygotowaniem dokumentacji niezbędnej do ogłoszenia przetargu na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych. Prace obejmują m.in. przygotowanie programu funkcjonalno-użytkowego w zakresie włączenia ulicy Krzemiennej w Drogę Krajową nr 31, zaktualizowanie kosztorysu oraz uzyskanie niezbędnych uzgodnień i decyzji.

   O inwestycji

   Inwestycja obejmować będzie przebudowę ulicy Krzemiennej oraz ulicy Smoczej wraz z budową ronda w rejonie skrzyżowania z ulicami Skalistą i Przewiewną. Zrealizowane zostaną prace w zakresie przebudowy m.in. sieci wodociągowej, kanalizacji deszczowej i teletechnicznej oraz zieleni. Przebudowane zostaną nawierzchnie chodników, jezdni i wybudowane zostaną miejsca postojowe.

   Ogłoszenie przetargu na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych zaplanowano na II kwartał 2024 r.

   Nadzór nad realizacją inwestycji sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!