Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   22°

   Rewitalizacja alei Wojska Polskiego: Nowe standardy zagospodarowania ogródków gastronomicznych

   Sylwia Cyza-Słomska

   Sylwia Cyza-Słomska

   Rewitalizacja alei Wojska Polskiego: Nowe standardy zagospodarowania ogródków gastronomicznych

   Wraz z zakończeniem przebudowy alei Wojska Polskiego mieszkańcy i przedsiębiorcy zyskają nie tylko nowe ulice, chodniki i otoczenie z mnóstwem zieleni, ale również nowe, ujednolicone zasady zagospodarowania ogródków gastronomicznych.

   – Nowa jakość alei Wojska Polskiego po gruntownej rewitalizacji, remonty i zmiany wokół sprawiają, że wprowadzenie ujednoliconych zasad zagospodarowania ogródków stało się koniecznością – mówi Daniel Wacinkiewicz, zastępca prezydenta miasta.

   Ogólne zasady

   Wypracowane ustalenia dot. zagospodarowania poszczególnych miejsc muszą być zgodne z zasadami zagospodarowania i zabudowy przyjętymi w obowiązujących planach miejscowych i spełniać określone wymogi m.in. dopuszczone zostaną na zasadach szczegółowych ogródki gastronomiczne wyłącznie niebędące obiektami kubaturowymi, bez przegród oraz powierzchni przesłaniających elewacje frontowe budynków, ich lokalizacja nie będzie mogła powodować ograniczeń w dostępie i użytkowaniu publicznych mebli ulicznych i elementów infrastruktury.

   W szczególe

   Nowe warunki zagospodarowania ogródków gastronomicznych będą dotyczyły: al. Wojska Polskiego (pomiędzy pl. Zwycięstwa i pl. Szarych Szeregów). Obszar alei Wojska Polskiego wraz z placami został podzielony na trzy zróżnicowane tereny A, B, C, na których obowiązują odmienne sposoby zagospodarowania ogródków gastronomicznych zależne od kompozycji nawierzchni i przekroju alei.

   Zasady wejdą w życie po zakończeniu prac i oddaniu do użytku alei Wojska Polskiego, do tego czasu przedsiębiorcy zainteresowani tematem będą mogli zapoznać się z nowymi warunkami bezpośrednio w jednostkach wydających zgodę na dzierżawy (ZDiTM, ZBiLK) oraz skorzystać z pomocy merytorycznej i wziąć udział w spotkaniach organizowanych przez Środek. Śródmiejski Punkt Sąsiedzki. O szczegółach oraz terminach spotkań będziemy informować na bieżąco (www.wojskapolskiego.szczecin.eu).

   Zasady zostały wypracowane w porozumieniu z Biurem Planowania Przestrzennego Miasta, Wydziałem Architektury i Budownictwa oraz Miejskim Konserwatorem Zabytków.

    

   Załączniki

   • widoki - aranżacja ogródków na al. Woj. Polskiego.pdf

    application/pdf

    Pobierz

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!