Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Przebudowa “Słowianina” – wieści z budowy #4

   Piotr Zieliński

   Piotr Zieliński

   Przebudowa “Słowianina” – wieści z budowy #4
   Słowianin (14).jpg
   Słowianin (13).jpg
   Słowianin (12).jpg
   Słowianin (10).jpg
   Słowianin (11).jpg
   Słowianin (9).jpg
   Słowianin (8).jpg
   Słowianin (7).jpg
   Słowianin (6).jpg
   Słowianin (5).jpg
   Słowianin (4).jpg
   Słowianin (3).jpg
   Słowianin (2).jpg
   Słowianin (1).jpg
   Słowianin (15).jpg

   Nowa, ostatnia kondygnacja budynku „Słowianina” wkrótce będzie gotowa. Prowadzone są ostanie prace, zmierzające do zamknięcia obiektu. Jednocześnie trwa renowacja elewacji budynku.

   Nowe zadaszenie budynku będzie wyższe od poprzedniego o ponad metr. Wykonawca prowadzi aktualnie ostatnie roboty, których celem jest wykonanie nowej konstrukcji ostatniej kondygnacji budynku. Konstrukcja ścian zewnętrznych oraz stropodachu w całości wykonana jest w technologii żelbetowej. Prowadzony jest również montaż nowej stolarki okiennej na ostatniej kondygnacji.

   W ramach prac wewnątrz obiektu, zakończono wymianę konstrukcji jednej z trzech głównych klatek schodowych - dostosowując ją do wymagań przeciwpożarowych i ewakuacyjnych. Podobnym pracom poddane są pozostałe dwie klatki schodowe. Rozpoczęto wykonywanie fasady nowej kondygnacji budynku w technologii fasady wentylowanej - z płyt włókno-cementowych.

   Jednocześnie trwa renowacja elewacji całego budynku, która wykonana jest z cegły ceramicznej. To skrupulatne i czasochłonne roboty. W pierwszej kolejności powierzchnia jest czyszczona laserowo. Następnie wymieniane są spoiny między cegłami i parapety zewnętrzne - w tym przypadku są to parapety łupkowe (kamienne). W dalszym etapie prac naprawiane są spękania w murze elewacji i na koniec wykonywana jest naprawa i ewentualne odtworzenie elementów dekoracyjnych w murze elewacji.

   O inwestycji

   Inwestycja obejmuje kompleksową realizację robót budowlanych na budynku przy ul. Korzeniowskiego 7. W zakres prac wchodzi m.in: przebudowa i nadbudowa III kondygnacji, która przeznaczona jest na działalność Domu Kultury „Słowianin”; przebudowa wszystkich klatek schodowych; wymiana istniejącej konstrukcji dachu; prace instalacyjne; wykonanie elewacji budynku w oparciu o program prac konserwatorskich. Po przebudowie obiekt będzie miał nowy, bardziej funkcjonalny układ pomieszczeń dostosowany do obowiązujących norm.

   Generalnym Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Budowlane Ciroko Sp. z o.o. Koszt to ponad 13,8 mln zł. Prace powinny być zrealizowane do końca bieżącego roku.

   Nadzór nad realizacją inwestycji sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!