Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   12°

   Pierwsze prace na Placu Batorego

   Piotr Zieliński

   Piotr Zieliński

   Pierwsze prace na Placu Batorego

   Rewitalizacja Placu Batorego rozpoczęta. Pierwsze prace budowlane już ruszyły.

   Po przejęciu i zabezpieczeniu terenu inwestycji wykonawca ruszył z realizacją pierwszego etapu prac budowlanych. W pierwszej kolejności zabezpieczone zostały drzewa oraz odpompowano wodę ze zbiornika przeciwpożarowego, dzięki czemu ruszyła jego rozbiórka. Po zrealizowaniu rozbiórek pozostałości po zbiorniku zostały zasypane piaskiem. Jednocześnie rozpoczęło się wykonywanie murków oporowych. Finał prac przewidziano na trzeci kwartał bieżącego roku.

   O inwestycji

   Charakterystyczną częścią rewitalizacji Placu Batorego będzie nowa fontanna, która powstanie w obrębie istniejącego basenu przeciwpożarowego. Fontanna powstanie na planie koła o średnicy 21 metrów. Wyposażona będzie w 7 podświetlonych dysz. Na sześciu z nich możliwe będzie tworzenie dowolnych efektów wodnych do wysokości 3,5 metra. Dysza centralna pozwoli wystrzelić strumień wody na wysokość dochodzącą do 9,5 metra.

   Oprócz fontanny wybudowane zostaną dwa place zabaw z grami podwórkowymi dla dzieci. Przebudowane zostaną ciągi piesze. Część wykonana zostanie z nawierzchni mineralnej. Po stronie wschodniej placu wymieniona zostanie nawierzchnia chodnika i miejsc postojowych dla samochodów. Zainstalowane zostaną ławki, siedziska, kosze na śmieci i stojaki rowerowe. Wykonane zostanie oświetlenie parkowe. Pojawi się nowa zieleń.

   Inwestycję nadzoruje Wydział Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta Szczecin. Wykonawcą jest firma RSK Wolin Sławomir Zinow. Koszt prac to ponad 6,1 mln zł brutto.

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!