Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   17°

   Parking przy ul. Dunikowskiego otwarty

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Parking przy ul. Dunikowskiego w Szczecinie jest już dostępny dla mieszkańców. Powstało tam łącznie 31 miejsc parkingowych.

    

   Inwestycja objęła przebudowę istniejącego układu komunikacyjnego tak, aby był bezpieczniejszy i bardziej funkcjonalny. Projekt zakładał przebudowę drogi wewnętrznej wraz z miejscami postojowymi przy ul. Milczańskiej i ul. Dunikowskiego.

    

   - W ramach inwestycji zmieniono organizację ruchu w rejonie parkingu - informuje Kacper Reszczyński z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. -  Na odcinku około 30 metrów - do tej pory jednokierunkowego odcinka ul. Dunikowskiego -  wprowadzony został ruch dwukierunkowy (do wysokości budynku Milczańska nr 10), co umożliwia  wjazd na parking bezpośrednio z ul. Dunikowskiego bez koniczności objeżdżania całego osiedla ulicą jednokierunkową. Wjazd na parking odbywa się obecnie na wysokości budynku Milczańska 10, a wyjazd na wysokości budynku Milczańska 14.

   Do dyspozycji mieszkańców jest łącznie 31 miejsc postojowych - prostopadłych i równoległych w tym dwa miejsca dla osób niepełnosprawnych. Miejsca parkingowe posiadają nawierzchnię z płyt ażurowych. Projektowana jezdnia obsługująca została wykonana z szarej kostki betonowej. Dodatkowo wykonane zostały ciągi piesze.

    

    

   Wykonawcą inwestycji jest firma Usługi Transportowo Budowlane - Bernard Baranowski, wartość zadania to 672 342,11 zł brutto.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!