Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   16°

   Nowa szkoła w budowie

   Piotr Zieliński

   Piotr Zieliński

   Nowa szkoła w budowie
   SZKOLA_KREDOWA (1).jpg
   SZKOLA_KREDOWA (2).jpg
   SZKOLA_KREDOWA (3).jpg
   SZKOLA_KREDOWA (4).jpg
   SZKOLA_KREDOWA (5).jpg
   SZKOLA_KREDOWA (6).jpg
   SZKOLA_KREDOWA (7).jpg
   SZKOLA_KREDOWA (8).jpg
   SZKOLA_KREDOWA (9).jpg
   SZKOLA_KREDOWA (10).jpg
   SZKOLA_KREDOWA (11).jpg
   SZKOLA_KREDOWA (12).jpg

   Budowa nowego obiektu szkolnego w rejonie ulicy Kredowej posuwa się do przodu. Rozpoczęły się prace związane z wykonaniem zewnętrznej infrastruktury sportowej.

   Prace wykonywane są aktualnie zarówno w części wewnętrznej i zewnętrznej obiektu. Wewnątrz to zaawansowany etap robót wykończeniowych. Kontynuowane są prace tynkarskie i posadzkarskie. Wykonywane są okładziny ścian i posadzek z płytek, trwa montaż sufitów podwieszanych. Jednocześnie pracują instalatorzy i technicy odpowiedzialni za prawidłowe podłączenie instalacji elektrycznych i sanitarnych.

   Na zewnątrz kontynuowane są prace przy elewacji budynku. Trwa również budowa zagospodarowania terenu. Wykonywane są prace przy drogach, parkingach i ciągach komunikacyjnych. Żeby zniwelować duże różnice w wysokości terenu wykonane zostały mury oporowe z lanych na miejscu elementów żelbetowych. Jeden, którego wysokość sięga 3 metrów zabezpiecza teren pod powstającą aktualnie bieżnię. Tuż obok powstaje boisko wielofunkcyjne. Drugi mur, którego wysokość waha się od 1,3 do 2,9 metra powstał na planie prostokąta. To w tym miejscu wybudowane zostanie nowe boisko sportowe z nawierzchnią z trawy syntetycznej.

   O inwestycji

   Inwestycja obejmuje budowę trzykondygnacyjnego budynku szkolnego z zespołem sportowym złożonym z hali sportowej z dodatkową salą do gimnastyki korekcyjnej oraz z widownią. Obiekt ma być dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

   W części zewnętrznej powstanie strefa sportu i rekreacji. Wybudowane zostanie boisko do piłki nożnej z nawierzchnią z trawy syntetycznej, boisko wielofunkcyjne (piłka ręczna, mini piłka nożna, koszykówka, siatkówka, tenis), plac zabaw dla najmłodszych dzieci, siłownia, ustawione zostaną stoły do ping-ponga. W ramach zagospodarowanie terenu wybudowany zostanie parking. Zainstalowane zostaną elementy małej architektury jak ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery. Wykonane zostaną również nasadzenia zieleni w postaci drzew, krzewów, krzewinek i traw.

   Koszt prac to ok. 70 mln zł brutto. Wykonawcą jest firma Adamietz Sp. z o.o. Inwestycję nadzoruje Wydział Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta Szczecin.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!