Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   22°

   Na Placu Zwycięstwa trwa budowa torowiska

   Piotr Zieliński

   Piotr Zieliński

   Na Placu Zwycięstwa trwa budowa torowiska
   PLAC_ZWYCIESTWA (1).JPG
   PLAC_ZWYCIESTWA (2).JPG
   PLAC_ZWYCIESTWA (3).JPG
   PLAC_ZWYCIESTWA (4).JPG
   PLAC_ZWYCIESTWA (5).JPG
   PLAC_ZWYCIESTWA (6).JPG
   PLAC_ZWYCIESTWA (7).JPG
   PLAC_ZWYCIESTWA (8).JPG

   Prace torowe na Placu Zwycięstwa posuwają się do przodu. Jeszcze przez dwa tygodnie obowiązywać będą aktualne zmiany w komunikacji miejskiej.

   Prace budowlane prowadzone są głównie w ciągu dnia, ale część robót realizowana jest również w godzinach wieczorno-nocnych. Największy zakres robót dotyczy przebudowy torowiska tramwajowego. Prowadzone są rozbiórki starej infrastruktury i jednocześnie trwa budowa nowego torowiska. W ostatnim czasie wykonywane były m.in. podbudowy z tłucznia. Pracami objęte są również instalacje teletechniczne, a w obrębie jezdni czy chodników realizowane są roboty brukarskie.

   Wykonawca planuje zakończyć ten etap robót do 27 maja. Do tego dnia obowiązywać będą aktualne zmiany w komunikacji miejskiej.

   O inwestycji

   Zakres prac obejmuje przebudowę układu torowego na odcinku od Bramy Portowej do włączenia w ulicę Krzywoustego, w celu wykonania na tym odcinku wspólnych pasów tramwajowo – autobusowych. Przebudowane zostaną perony przystankowe na wlocie północnym skrzyżowania Brama Portowa oraz powstanie nowy przystanek na placu Zwycięstwa przed skrzyżowaniem z al. Wojska Polskiego i Krzywoustego w kierunku placu Kościuszki. Przebudowie poddane zostaną ponadto nawierzchnie jezdni i chodników. Wybudowane zostanę ścieżki rowerowe. Prace obejmują również usunięcie kolizji z istniejącą infrastrukturą, przebudowę i budowę sygnalizacji świetlnych, przebudowę tramwajowej sieci trakcyjnej i systemu sterowania rozjazdu. Zmodernizowane zostanie oświetlenie uliczne i wykonane zostaną elementy małej architektury. Zagospodarowana zostanie zieleń.

   Inwestycja w formule zaprojektuj i wybuduj, realizowana jest w powiązaniu z przebudową śródmiejskiego odcinka Alei Wojska Polskiego. Łączny koszt obu inwestycji to ponad 80 mln zł brutto, z czego blisko połowa to koszt przebudowy Placu Zwycięstwa. Wykonawcą jest Firma Drogowo-Budowlana MTM SA.

   Nadzór nad realizacją inwestycji sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie.

   Zobacz też: wojskapolskiego.szczecin.eu

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!