Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   14°

   Likwidujemy barierę architektoniczną na ulicy Kusocińskiego

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Likwidujemy barierę architektoniczną na ulicy Kusocińskiego

   90 dni będzie miał wykonawca na przebudowę chodników na ulicy Kusocińskiego. We wtorek przekazany został plac budowy. W pierwszej kolejności prowadzone będą pomiary geodezyjne i prace przygotowawcze.

   W ramach inwestycji na długości około 230 m wzdłuż jezdni ul. Kusocińskiego na odcinku od budynku 21b-21e do 25-29 zaplanowano przebudowę chodników i likwidację schodów terenowych. Dzięki pracom bariera architektoniczna w postaci stopni, zostanie zlikwidowana. Komfort i bezpieczeństwo pieszych poprawi się.

   Projektowane chodniki po stronie zachodniej będą szerokości 2m, a te po stronie wschodniej, z uwagi na znajdujące się oświetlenie uliczne zaprojektowano o szerokości 2,5 m. Układ wysokościowy dopasowany został do istniejących rzędnych jezdni ulicy Kusocińskiego. Pobocze przy projektowanym chodniku dowiązano do terenu znajdującego się na krawędzi rozebranych elementów. Pojawi się tam skarpa o zmiennym nachyleniu.

   Realizację inwestycji wygrała w przetargu firma Elbud Szczecin Sp. z o.o za kwotę 537 510,00 zł.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!