Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   18°

   Fabryka Wody - Wieści z budowy #19

   Piotr Zieliński

   Piotr Zieliński

   Fabryka Wody - Wieści z budowy #19
   Fabryka_Wody (1).jpg
   Fabryka_Wody (2).jpg
   Fabryka_Wody (3).jpg
   Fabryka_Wody (4).jpg
   Fabryka_Wody (5).jpg
   Fabryka_Wody (6).jpg
   Fabryka_Wody (7).jpg
   Fabryka_Wody (8).jpg
   Fabryka_Wody (9).jpg
   Fabryka_Wody (10).jpg

   Trwają roboty wykończeniowe Fabryki Wody. Przestrzeń do zagospodarowania jest ogromna i tak samo ogromny jest zakres robót do zrealizowania.

    

   Ekipy wykończeniowe pracują we wszystkich segmentach obu budynków Fabryki Wody. Wykonywane są jastrychy, sufity napinane, prowadzone są prace dekarskie w obrębie saunarium na II piętrze. Montowane są drzwi aluminiowe oraz windy. W rejonie niecek basenowych układane są płytki gresowe, a na samych nieckach wykonywana jest hydroizolacja. Z kolei przestrzenie Centrum Edukacyjnego wypełniają się kolejnymi elementami wystaw.

    

   W ramach robót sanitarnych, montowane były rurociągi technologiczne, prowadzono także prace przy wykonywaniu izolacji hydrantowej. Roboty teletechniczne i elektryczne to z kolei podłączanie opraw na głównej hali basenowej czy rozkładanie okablowania dla systemu audio.

    

   Prace toczą się również na zewnątrz. Trwa zabetonowywanie płyty kaskady wodnej, wykonywane są podbudowy pod murki toru lodowego i amfiteatru. Prowadzone są prace brukarskie i drogowe przy parkingu, obok budynku basenowego. Wykonawca rozpoczyna również prace przy montażu instalacji fotowoltaicznej na wiacie do ładowania samochodów elektrycznych.

    

   Inwestycja powstaje u zbiegu ulic 1 Maja, Emilii Sczanieckiej i Bożeny. Projekt inwestycji wykonało biuro projektowe DreamWorlds by TKHolding. Wykonawcą prac jest konsorcjum firm w składzie: ALSTAL Grupa Budowlana sp. z o.o. sp.k. i ALSTAL Real Estate sp. z o.o. Koszt inwestycji to ponad 349,7 mln zł. Wykonawcą wyposażenia Edukatorium jest MAE MULTIMEDIA ART. & EDUCATION SP. Z O.O. Koszt wykonania wystawy to 25,8 mln zł. Prace zakończą się w 2022 roku.

   Więcej informacji na:

   fabrykawody.eu

   Facebook

   YouTube

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!