Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   14°

   Cora bliżej finału prac na Teatrze Letnin

   Piotr Zieliński

   Piotr Zieliński

   Cora bliżej finału prac na Teatrze Letnin
   TEATR_LETNI (1).jpg
   TEATR_LETNI (2).jpg
   TEATR_LETNI (3).jpg
   TEATR_LETNI (4).jpg
   TEATR_LETNI (5).jpg
   TEATR_LETNI (6).jpg
   TEATR_LETNI (7).jpg
   TEATR_LETNI (8).jpg
   TEATR_LETNI (9).jpg
   TEATR_LETNI (10).jpg
   TEATR_LETNI (11).jpg
   TEATR_LETNI (12).jpg
   TEATR_LETNI (13).jpg
   TEATR_LETNI (14).jpg
   TEATR_LETNI (15).jpg

   Każdego dnia zbliżamy się do otwarcia kolejnej architektonicznej wizytówki Szczecina. Prace związane z przebudową Teatru Letniego dobiegają końca.

   Przebudowany obiekt Teatru Letniego robi wrażenie, a śnieżnobiałe zadaszenie zdecydowanie wyróżnia się na tle krajobrazu Parku Kasprowicza. Aktualnie prowadzone są ostatnie prace związane z wykończeniem obiektu.

   Kończy się montaż nowych siedzisk na widowni, prowadzone są także prace na elewacji. Zmienia się również zagospodarowanie terenu. Trwa renowacja kaskad. Wykonywane są nasadzenia zieleni.

   O inwestycji

   W zakres prac wchodzi m.in. rozbudowa sceny od strony widowni; rozbiórka starego zadaszenia i budowa nowego; przebudowa widowni; przebudowa dróg dojazdowych do obiektu; przebudowa sieci elektrycznych oraz sieci kanalizacyjnych i sanitarnych. W ramach prac przewidziano także renowację i konserwację istniejącego łuku żelbetowego.

   Teatr Letni im. H. Majdaniec, zlokalizowany jest w południowo – zachodniej części Parku Kasprowicza. To miejsce dużych koncertów z udziałem gwiazd, uroczystości i imprez lokalnych, ale też zwykłych spotkań w niezwykłym otoczeniu. Początki tego obiektu sięgają lat 30. XX wieku. To wtedy wybudowana została pierwsza scena parkowa w formie drewnianej estrady z rzędami drewnianych ławek. Amfiteatr został gruntownie przebudowany wg projektu arch. Zbigniewa Abrahamowicza w 1974 r. nadając mu obecny kształt z charakterystycznym łukiem nawiązującym swoją formą do Gateway Arch w Saint Louis arch. Eero Saarinena. W roku 2000 Teatr doczekał się nowego dachu oraz gruntownego remontu widowni, a także częściowego remontu pomieszczeń podscenia. W grudniu 2015 roku rozstrzygnięto konkurs architektoniczny na „Przebudowę i rozbudowę Teatru Letniego im. Heleny Majdaniec”. Zwycięzcą konkursu zostało biuro architektoniczne Flanagan Lawrence z Londynu.

   Zakończenie prac budowlanych przewidziane jest w połowie tego roku.

   Wykonawcą jest firma Adamietz Sp. z o.o. Koszt inwestycji to ponad 33 mln zł brutto. Nadzór nad realizacją sprawuje Wydział Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta Szczecin.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!