Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   20°

   Będzie bezpieczniej na Mieszka I w Szczecinie

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Nowa sygnalizacja świetlna powstanie na przejściu dla pieszych przy Cmentarzu Centralnym na ulicy Mieszka I. Potencjalny wykonawca zaproponował kwotę mieszczącą się w zakładanym budżecie. Trwa analiza złożonych dokumentów.

   W ramach zadania zaplanowana jest budowa sygnalizacji świetlnej na istniejącym przejściu dla pieszych przez ulicę Mieszka I na wysokości posesji nr 81, zgodnie z wykonana dokumentacją projektową. W postępowaniu wzięła udział jedna firma - KBC Brok Spółka Komandytowo-Akcyjna proponując kwotę 598.000,00 zł. Zamawiający zabezpieczył w budżecie kwotę 601.300,00.

   W Szczecinie jest 141 skrzyżowań z sygnalizacją świetlną (obecnie 13 z nich znajduje się na placach budowy i nie jest w utrzymaniu ZDiTM). Każdego dnia służby podejmują na nich interwencje związane między innymi z usuwaniem usterek czy wymianą przepalonych żarówek — wszystko, by po naszym mieście można było chodzić i jeździć wygodnie i bezpiecznie.

   Miesięcznie notujemy około 250 wyjazdów do sygnalizacji ulicznych. Od początku roku podjęto niemal 600 interwencji.

   Wykonawca, konsorcjum firm KBC BROK SPÓŁKA KOMANDYTOWO – AKCYJNA (lider konsorcjum) i SPRINT S.A. (partner konsorcjum) ma na reakcję 4 godziny od czasu uzyskania informacji o wystąpieniu zakłócenia. Obowiązkiem firmy jest stawienie się w miejscu zgłoszenia i stwierdzenie przyczyny wystąpienia usterki, a następnie usunięcie zakłócenia lub podjęcie niezbędnych kroków w celu doprowadzenia do stanu prawidłowego. W przypadku sygnalizatorów podstawowych — decydujących o bezpieczeństwie ruchu — naprawa powinna nastąpić w terminie 24 godzin od stwierdzenia usterki.

   W ramach obowiązków wykonawcy jest także utrzymywanie całodobowego pogotowia i pełnej dyspozycyjności w przypadkach koniecznych, takich jak przewrócony na jezdnię maszt, zerwanie przewieszki, wyświetlanie sygnałów kolizyjnych, wyłączenie sygnalizacji na ciemno, likwidacja skutków awarii, kolizji drogowych lub dewastacji i stawienie się ciągu jednej godziny od przyjęcia zgłoszenia. Wszystko to niezależnie od dnia tygodnia i pory dnia w przypadkach zagrażających bezpieczeństwu osób trzecich oraz w przypadkach kolizji drogowych. Do tego dochodzą usługi związane z konserwacją i utrzymaniem sygnalizacji świetlnych i nawigacyjnych oraz urządzeń zarządzania i sterowania ruchem na terenie Miasta Szczecin.

   Na 128 skrzyżowaniach do utrzymania jest 3582 sygnalizatorów (kołowych na wysięgnikach i masztach, małogabarytowych, dla pieszych, rowerzystów, pieszo-rowerowych, tramwajowych, strzałek jazdy warunkowej, pieszych ostrzegawczych i wyświetlaczy czasu światła), w tym 1101 dla pieszych. Do tego prawie 1400 masztów i 350 słupów. Samych przycisków dla osób przechodzących przez skrzyżowania z sygnalizacją w Szczecinie jest ponad 1100.

   Zachęcamy pieszych i kierowców do zgłaszania pod numerem telefonu 609 444 444 wszelkich nieprawidłowości związanych z funkcjonowaniem sygnalizacji świetlnych. Może to znacząco zmniejszyć czas ewentualnych utrudnień w ruchu.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!