Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   19°

   Electricity from waste will power Szczecin’s electric buses

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Electricity from waste will power Szczecin’s electric buses

   Już 25 listopada (sobota) o godz. 16:00 na pałacowej scenie będzie można zobaczyć spektakl teatralny pt. „Córy Hekate”, na który składają się sceny z dramatów oraz wiersze poświęcone postaci czarownicy.

   Pokaz jest przygotowywany w związku z obchodami V Szczecińskiego Spotkania z Dreszczykiem współorganizowanego ze Stowarzyszeniem Kulturalno – Edukacyjnym Chowaniec. Publiczność będzie miała okazję zobaczyć m.in. sceny z „Makbeta” Szekspira, „Czarownic z Salem” A. Millera oraz usłyszeć fragmenty „Ogniem i mieczem” Sienkiewicza czy „Jako się pan Lubomirski nawrócił i kościół w Tarnawie zbudował” tegoż autora.


   Zwieńczeniem wydarzenia będzie pokaz teatralno – reportażowy poświęcony najpopularniejszej pomorskiej wiedźmie czyli Sydonii von Borck zrealizowany jako widowisko audiowizualne z podziałem na role, a inspirowane popularnymi współcześnie podcastami true crime.

   W przedsięwzięciu biorą udział zarówno uczestniczki i uczestnicy pałacowej Pracowni Teatralnej Marcela Mroczka jak i członkinie i członkowie Stowarzyszenia Chowaniec.

   Spektakl odbędzie się w auli (II p.) Pałacu Młodzieży. Wstęp bezpłatny. 

   Wydarzenie jest częścią projektu “V Szczecińskie Spotkanie z Dreszczykiem” który jest współfinansowany ze środków miasta Szczecin w ramach #mikroDOTACJE2023 przy współpracy z Sektorem 3 Szczecin.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!