Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   17°

   ZWiK apeluje: Skoszona trawa szczelnie zatyka wpusty - należy ją sprzątnąć

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   ZWiK apeluje: Skoszona trawa szczelnie zatyka wpusty - należy ją sprzątnąć

   W najlepsze trwa sezon na koszenie trawy. Za porządkowanie zieleni zabrali się zarządcy nieruchomości, a także prywatni właściciele działek. Przypominamy, że skoszoną trawę należy sprzątnąć ponieważ podczas ulewnych deszczy spływa wraz z wodą opadową szczelnie zatykając kratki wpustów.

   W związku z rozpoczynającym się sezonem koszenia traw prosimy o jej bieżące sprzątanie i usuwanie z poboczy, zwłaszcza w pasie drogowym. Następstwem nieodpowiedniego połączenia działalności człowieka z przyrodą może być brak możliwości odbioru wód opadowych przez wpusty deszczowe, co może powodować lokalne podtopienia. Prosimy także o zwrócenie uwagi czy podczas prowadzonych prac remontowych lub modernizacyjnych czy w obrębie nieruchomości nie dochodzi do zanieczyszczania wpustów deszczowych oraz studzienek.

   - Przypominamy, że za czystość w pasie drogowym, w tym samych kratek, odpowiada Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego, który reaguje interwencyjnie w ramach współpracy między naszymi służbami lub działa według swoich harmonogramów - zaznaczyła Hanna Pieczyńska,rzecznik prasowy Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Szczecin. 

   O wpusty, które są w mieście dbamy cały rok, czyścimy i udrażniamy je w ramach naszej bieżącej działalności, a w okresie wzmożonych deszczy większą uwagą obejmujemy te, które są w miejscach częściej zalewanych. Przypominamy, że takich urządzeń jest w mieście blisko 30 tys.  

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!