Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   17°

   ZUO zaprasza na "Sobotę w EcoGeneratorze". Sprawdź jak się zapisać

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   ZUO zaprasza na "Sobotę w EcoGeneratorze". Sprawdź jak się zapisać

   Wakacje w szkołach to także czas na przerwę w harmonogramie wizyt edukacyjnych w EcoGeneratorze. Spotkania z grupami zawieszamy zatem do września, ale już dziś mamy propozycję dla zainteresowanych obejrzeniem naszej instalacji mieszkańców Szczecina. Serdecznie zapraszamy na coroczną „Sobotę w EcoGeneratorze” – 6 lipca 2024 r. Zapisy właśnie ruszyły!  

   W minionym roku szkolnym Zakład Unieszkodliwiania Odpadów w Szczecinie, czyli EcoGenerator, odwiedziło ponad 1400 osób, które przybyły w zorganizowanych grupach i gościły u nas 69 razy. 

   - Byli to zarówno uczniowie, studenci, członkowie stowarzyszeń, kół jak i np. uczestnicy XI Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego w Szczecinie - informuje Anna Folkman, rzecznik prasowy Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów. - W tym roku po raz pierwszy bowiem trasa jednej z wycieczek została zorganizowana w naszej instalacji.    Zainteresowanie wizytami w EcoGeneratorze jest ogromne. Obecnie na liście rezerwowej oczekuje prawie 70 grup i co jakiś czas dopisują się kolejne. By w przyszłym roku szkolnym jeszcze więcej osób mogło zapoznać się z naszym zakładem, dowiedzieć się w jaki sposób z odpadów produkuje energię elektryczną i cieplną dla Szczecina, wizyty edukacyjne dla grup od września będą odbywać się nie dwa, a trzy razy w tygodniu. Szczegóły dotyczące zapisów znajdują się na naszej stronie www.ecogenerator.eu w zakładce „Zwiedzanie”. 


   Sobota w EcoGeneratorze

   Zanim ponownie spotkamy się z grupami, przed nami jeszcze tradycyjna „Sobota w EcoGeneratorze”, czyli możliwość zwiedzania zakładu przez indywidualnych mieszkańców. W ramach „Soboty w EcoGeneratorze” 6 lipca opowiemy i oprowadzimy po zakładzie 30 pełnoletnich osób. Decydująca będzie zatem kolejność zgłoszeń a zgłosić się można tylko drogą mailową. 

   - Wystarczy wysłać wiadomość na adres wizyty@ecogenerator.eu, w tytule wpisując „Sobota w EcoGeneratorze” a w treści wiadomości podając swoje imię i nazwisko oraz numer telefonu - mówi Anna Folkman. - Z jednego adresu mailowego może zgłosić się jedna osoba. Potwierdzeniem zapisania na listę uczestników będzie informacja zwrotna z dalszymi instrukcjami. 

   Zgłoszenia będą przyjmowane do wyczerpania miejsc lub do 4 lipca do godziny 12. Wizyta w sobotę 6 lipca rozpocznie się o godz. 11 i potrwa około 2 godz. Serdecznie zapraszamy! 


   EcoGenerator - generujemy dobrą energię! 

   Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Sp. z o.o., czyli EcoGenerator znajduje się na Ostrowie Grabowskim w Szczecinie i działa od grudnia 2017 roku. Jest to zakład, który w procesie termicznego unieszkodliwiania odpadów komunalnych odzyskuje energię produkując prąd i ciepło. To także jedna z najnowocześniejszych spalarni w Europie, wykorzystująca tzw. mokry system oczyszczania spalin. 

   O tym, co dzieje się w EcoGeneratorze na bieżąco piszemy na stronie www.ecogenerator.eu oraz na naszych profilach w social mediach.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!