Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   18°

   Zielona aleja

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   To już ponad rok od kiedy rozpoczęła się ogromna zmiana przestrzeni w śródmieściu Szczecina. Przebudowa Alei Wojska Polskiego to jeden z najważniejszych projektów związanych z rewitalizacją śródmiejskich kwartałów naszego miasta. Zmiany widać już gołym okiem.

   W ramach zaplanowanego harmonogramu robót, od kilku dni wykonywane są kolejne nasadzenia. To 37 platanów klonolistnych, 7 śliw wiśniowych oraz różnego rodzaju krzewy. Nasadzenia wykonywane są w okresie najbardziej optymalnym dla sadzonek. Co ważne każda sadzonka nowego drzewa w ramach zabiegów pielęgnacyjnych jest dodatkowa zabezpieczana, tak aby nie było obaw, że nie przyjmie się w miejscu nasadzenia. To m.in. podanie hydrożelu, czyli bezpiecznego dla środowiska naturalnego preparatu, który zabezpiecza i pozwala utrzymać odpowiednią wilgotność gleby w okresie do 5 lat. Dodatkowo każda sadzonka otrzymuje odpowiednią dla swojego gatunku i wielkości mikoryzę, czyli szczepionkę opartą na grzybniach symbiozujących z systemem korzeniowym drzew. Szczepionka pozwala na zwiększenie powierzchni chłonnej korzeni poprzez strzępki grzybni, dodatkowo uruchamia substancje pokarmowe zawartye w związkach niedostępnych dla drzew dzięki enzymom a także łagodzi skutki suszy i chroni korzenie przed chorobotwórczymi mikro-organizmami. Co istotne podobne działania prowadzone są w przypadku krzewów.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!