Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   10°

   Za nami konkurs „Nasza Ziemia 2023”

   platka platka

   platka platka

   Za nami konkurs „Nasza Ziemia 2023”

   Hasłem przewodnim XXIV edycji konkursu geologiczno – środowiskowego była geologiczna różnorodność Ziemi.

   Celem wydarzenia jest upowszechnienie wiedzy z zakresu nauk geologicznych wśród młodzieży szkolnej i pokazanie uczniom, że geologia jest nauką ciekawą, a co najważniejsze -  praktyczną i potrzebną, warunkującą rozwój gospodarczy i cywilizacyjny człowieka.

   Konkurs odbywa się na terenie całej Polski, podzielonej na rejony. Organizatorem zmagań półfinałowych z województw:  zachodniopomorskiego i lubuskiego był Oddział Pomorski PIG-PIB w Szczecinie, a współorganizatorem Gmina Miasto Szczecin. Konkurs składał się z 2 części - plastycznej i sprawdzianu wiedzy. Część plastyczna skierowana była do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych, a część teoretyczna do uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych oraz młodzieży szkół ponadpodstawowych. Zwycięzcy wszystkich regionalnych etapów konkursu brali udział w półfinale, a następnie w finale ogólnopolskim. Rezultatem projektu będzie wzrost świadomości ekologicznej ok. 100 uczestników konkursu oraz wszystkich zaangażowanych w to zadanie. Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe oraz nagrody rzeczowe.

   Na realizację zadania pn.”Konkurs geologiczno-środowiskowy Nasza Ziemia 2023” Gmina Miasto Szczecin uzyskała dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Koszt całkowity zadania wynosi 16 513 zł a dotacja 12 055 zł.

    

    

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!