Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   22°

   Walka z komarami rozpoczęta

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Walka z komarami rozpoczęta

   Lato w tym roku przyszło nieco wcześniej, a wraz z nim niestety również komary. Dlatego Zakład Usług Komunalnych już teraz rozpoczął odkomarzanie miasta.

   Pierwszy etap odkomarzania, który rozpoczął się w czwartek obejmuje tradycyjnie miejskie parki, skwery, zieleńce, kąpieliska, a także Cmentarz Centralny i pozostałe cmentarze komunalne. W czerwcu i lipcu dodatkowe odkomarzania odbędą się ponownie na Cmentarzu Centralnym oraz w rejonie lotniska Dąbie. 

   - Cała akcja zostanie powtórzona w drugiej połowie lata, w celu podtrzymania efektu. Dokładny termin będzie ustalony w zależności od występowania owadów - informuje Paulina Łątka z Centrum Informacji Miasta. - Obejmie wtedy te same tereny, co w pierwszym etapie. Łącznie odkomarzaniem objętych zostanie prawie 110 hektarów terenów miejskich.

   Odkomarzanie przeprowadzane jest w Szczecinie od 1994 roku, odbywa się co najmniej dwukrotnie w ciągu roku. Akcję przeprowadza się techniką zamgławiania na gorąco. Środki chemiczne użyte przeciw komarom posiadają świadectwo rejestracji, wydane przez Ministra Zdrowia lub Ministra Rolnictwa o dopuszczeniu do stosowania i jego nieszkodliwości dla ludzi.

   W tym roku zadanie wykonuje firma Pestokil Bartosz Kopczuk. Koszt to 45 tys. zł.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!