Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   10°

   W Szczecinie powstanie nowy park z 311 drzewami!

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   a1 (1).jpg
   a1 (2).jpg
   a1 (3).jpg

   Znajdzie się na osiedlu Zawadzkiego, na tzw. psim polu. Zakład Usług Komunalnych podpisał już umowę z wykonawcą. Prace przeprowadzi firma Usługa Budowlane Wiesław Furtak, która zainkasuje za nie 3 894 000,00 zł

   W pierwszej kolejności wykonawca pozbędzie się humusu, gruzu, resztek budowlanych czy śmieci. Następnie przystąpi do zagospodarowywania miejsca na nowo. Zaplanowano tutaj mnóstwo atrakcji.

   - Powstanie duża pergola drewniana, będzie plac zabaw dla dzieci na którym znajdą się karuzele, zestawy zabawowe wielofunkcyjne, podniebna deskorolka, linarium, huśtawki - informuje Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska. - Wszystko ogrodzone będzie formą palisady drewnianej z siedziskami. Dzieci bawiły się będą „pod okiem” rodziców, ponieważ na terenie placu, jak i całego parku znajdą się ławki, kosze na śmieci czy tablice regulaminowe.

   Skoro jest „psie pole”, to nie może zabraknąć też wybiegu dla psów. Będzie ogrodzony, m.in. z kładkami do ćwiczeń, urządzeniem do slalomu. Przy wybiegu znajdziemy kosze z podajnikami na worki z odchodami, piesuary, ławki, tablice z regulaminem.

   W nowym parku znajdziemy także nietypowe domy. Przeznaczone będą dla owadów i motyli.

   - Posadzonych zostanie także mnóstwo roślin i drzew – liściastych i iglastych - mówi Andrzej Kus. - Drzew będzie 311, krzewów niemal 1800. Dodatkowo znajdzie się tam łąka kwietna, a nawet wieża dla jaskółek (projekt SBO 2021).

   Poprowadzone zostanie także przyłącze energetyczne, co pozwoli na oświetlenie nowego parku i późniejszy monitoring.

   Na przeprowadzenie prac wykonawca będzie miał 340 dni od dnia przekazania budowy. Przekazanie nastąpi w ciągu najbliższego tygodnia.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!