Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Szczecin: Stary park jak nowy

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Szczecin: Stary park jak nowy
   Hoża1.jpg
   Hoża2.jpg
   Hoża3.jpg
   Hoża4.jpg
   Hoża5.jpg

   Zakończyła się rewitalizacja parku przy ul. Hożej. Teraz w tym miejscu każdy znajdzie coś dla siebie.

   Dzięki tej inwestycji park całkowicie zmienił swoje oblicze. Zupełnie nowe alejki doprowadzą nas teraz w każdy jego zakątek. Po skosie teren przecina główna, asfaltowa ścieżka pieszo – rowerowa. Pozostałe, boczne alejki, o nawierzchni z naturalnego kruszywa, wiją się między drzewami.

   Wzdłuż alejek ustawione zostały ławki i kosze na śmieci. W centralnym punkcie parku oraz przy części skrzyżowań nasadzona została nowa zieleń: krzewy, rabaty bylinowe oraz ozdobne trawy. Założone zostały też nowe trawniki. Powstały również tzw. rabaty żwirowe, których zadaniem jest zatrzymywaniem w gruncie wód opadowych. W całym parku ustawiono latarnie, dzięki czemu również wieczorami jest tam jasno i bezpiecznie. Przebudowane zostały także schody prowadzące na sąsiednie osiedle. 

   Powstało tez specjalne miejsce do rekreacji i zabawy. Do tzw., strefy aktywności przeniesione zostały elementy siłowni pod chmurką, obok których stanął zestaw do street workoutu. Jest też plac zabaw z efektownym linarium, równoważnią, huśtawką "ptasie gniazdo" i urządzeniem sprawnościowym "labirynt".

   Wszystko zostało zaprojektowane i wykonane tak, aby zachować charakterystyczny klimat parku, uwypuklić jego walory przyrodnicze oraz ciekawe ukształtowanie terenu.

   Przedsięwzięcie zrealizował Zakład Usług Komunalnych, a wykonawcą była firma Usługi Budowlane Wiesław Furtak. Koszt to ponad 2,5 mln zł.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!