Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   14°

   Szczecin: Kolejne podwórka wypięknieją

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Szczecin: Kolejne podwórka wypięknieją
   IMG_20200629_110317 (1).jpg
   Wojska Polskiego 4 po inwestycji 1.JPG
   Swarożyca 6.jpg

   Kolejne wspólnoty mieszkaniowe otrzymały dofinansowanie w ramach tegorocznej edycji programów Zielone Podwórka i Przedogródki Szczecina. W imieniu Miasta program realizuje  Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych w Szczecinie

   Ponad 465 tysięcy złotych na remont  i rewitalizację

   Komisja przyznała dofinansowanie na remont i rewitalizację przedogródków wszystkim aplikującym do tego Programu wspólnotom tj:

   1/ Bol. Śmiałego 22

   2/ Bol. Śmiałego 18

   3/ Piękna 1

   a także Wspólnocie przy ul. Bol. Śmiałego 22 na remont podwórka. 

   Remont podwórka i przedogródka przy ul. B. Śmiałego 22 zakończy kompleksową modernizację  kamienicy i jej otoczenia. 

   W tym roku na realizację obu programów  zostały zabezpieczone środki w budżecie w wysokości ponad 465 tys złotych.

   Zmiany w programie Zielone Podwórka i Przedogródki Szczecina

   Od przyszłego roku zobowiązuje się wspólnoty mieszkaniowe aplikujące do programów Zielone Podwórka i Przedogródki Szczecina o uzyskanie od Ogrodnika Miasta  wytycznych w zakresie projektowanej zieleni i ogólnej koncepcji przed zleceniem usługi sporządzenia projektu. Wszystko po to aby  uniknąć nanoszenia korekt i poprawek na gotowym projekcie, do czego Gmina zastrzegła sobie prawo w regulaminie obu programów. Oznacza to, że wspólnoty planujące zlecenie dokumentacji projektowej na zagospodarowanie podwórka lub przedogródka w ramach programu  powinny zawrzeć w umowie zapis o konieczności jej uzgodnienia z Ogrodnikiem Miasta. Następnie złożyć uzgodniony wniosek z projektem w okresie 2 stycznia - 1 marca danego roku do ZBiLK.

   Program Zielone Podwórka ruszył w 2008 roku. Od tego czasu, dzięki wsparciu gminy, wyremontowano już 148 terenów. W sumie, przez ostatnie 15 lat, wspólnoty otrzymały pomoc na ten cel w wysokości  ok 16 mln zł.

   Program Zielone Przedogródki ruszył w 2015 roku i od tego czasu cieszy się dużym zainteresowaniem. W ciągu siedmiu lat programu zrealizowano 69 projektów, które gmina dofinansowała kwotą ok 4,53 mln zł. Przdogrodki można podziwiać m.in.: przy al. Jana Pawła II, Bolesława Śmiałego, Pocztowej, Wielkopolskiej. 

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!