Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   10°

   Szczecin coraz bardziej bez azbestu

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Tylko w ubiegłym roku, w ramach prowadzonego przez Zakład Usług Komunalnych programu „Szczecin bez azbestu”, z terenu miasta usunięto ponad 36 ton tego szkodliwego materiału.         

   Program „Szczecin bez azbestu” jest realizowany od 2005 r. W tym czasie z terenu miasta usunięto i unieszkodliwiono 3 327,5 Mg azbestu za łączną kwotę 2 125 322,08 zł. W roku 2023 było to 36,1 Mg, a koszt tego działania to 41,3 tys. zł.

   - Oczywiście program jest kontynuowany również w tym roku, a zgłoszenia cały czas przyjmowane - mówi Paulina Łątka z Centrum Informacji Miasta. - Mogą z niego skorzystać wszyscy mieszkańcy Szczecina, przedsiębiorcy, administratorzy nieruchomości (np. ogrodów działkowych) oraz jednostki finansów publicznych, na których nieruchomościach wciąż jeszcze znajdują się elementy wykonane z azbestu, np. dachy. 

   W przypadku osób fizycznych program przewiduje bezpłatny demontaż i utylizację azbestu. Inne podmioty mogą liczyć na bezpłatny odbiór już zdemontowanych elementów i ich utylizację. 

   Wnioski należy składać w Zakładzie Usług Komunalnych, Wydział Gospodarki Odpadami i Sanitacji, tel. 91 48 57 164, a ich wzory dostępne są na stronie: bip.um.szczecin.pl (zakładka: ochrona środowiska).  

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!