Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   17°

   Stare Miasto. Zakończyła się budowa podziemnych pojemników

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Stare Miasto. Zakończyła się budowa podziemnych pojemników
   01pp.jpg
   02pp.jpg
   05pp.jpg
   03pp.jpg

   Trzy podziemne pojemniki na szkło, tworzywa sztuczne i papier stanęły przy ul. Księcia Mściwoja II. 

   W czwartek przedstawiciele spółki NiOL, która odpowiada za porządek na Starym Mieście, pokwitowali odbiór gotowych pojemników od wykonawcy zadania, firmy PolBIN Nowoczesne Śmietniki z Poznania. 


   Pojemniki stanęły przy skrzyżowaniu ul. Mściwoja II z ulicą Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

   - Kioski wrzutowe (w kształcie ściętego, zaokrąglonego prostopadłościanu) są ze stalowej blachy ocynkowanej, z warstwą zabezpieczoną przed graffiti - informuje Wojciech Jachim, rzecznik NiOL. - Fronty zostały oznaczone kolorami niebieskim, zielonym i żółtym oraz napisami identyfikującymi rodzaj odpadów („papier”, „szkło”, „plastik”). 


   Pojemniki mają różną pojemność w zależności od ciężaru właściwego odpadów:


   •    na szkło - dwa metry sześcienne
   •    na tworzywa sztuczne - pięć metrów sześciennych
   •    na papier – trzy metry sześcienne.


   Część podziemna pojemników została zbudowana z prefabrykowanego betonu. Ze względu na słabą jakość podłoża gruntowego płyta fundamentowa zbiorników jest posadowiona na betonowych palach.

   Przedsięwzięcie zostało realizowane z inicjatywy Rady Osiedla Stare Miasto. Wartość zamówienia: 380 tys. zł.


   - Pojemniki wejdą do eksploatacji za kilka tygodniu po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie - mówi Wojciech Jachim. - Ich opróżnianiem zajmować się będzie specjalistyczny pojazd, który za pomocą dźwigu będzie wyjmował stalowy kontener z betonowego zbiornika i opróżniał  do swojego zbiornika.


   W Szczecinie funkcjonują już dwa zestawy podziemnych pojemników na odpady:  na rogu ulic Wielkopolskiej i Śląskiej oraz na ul. Rayskiego, w pobliżu al. Wyzwolenia. Oba powstały w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego.


    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!