Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   11°

   SBO: specjalistyczny aparat usg trafił doTOZ-u

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   toz3.jpg
   toz_4.jpg
   toz_2.jpg
   toz_1.jpg

   We wtorek do gabinetu Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Oddział w Szczecinie trafił specjalistyczny aparat usg, zakupiony w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego.

   Stacjonarny aparat USG z zestawem czterech głowic SonoScape P25 dostarczyła wyłoniona w przetargu firma Vetiss sp. z o.o. Urządzenie umożliwia wykonanie szerokiego wachlarza badań diagnostyki ultrasonograficznej, w tym: echokardiograficznych, naczyniowych, tkanek miękkich, mięśniowo-szkieletowych, a także badań dopplerowskich z oceną przepływu w tętnicach nerkowych, tętnicach szyjnych, naczyniach tętniczych i żylnych kończyn oraz innych badań dopplerowskich obrazujących przepływy w zmianach guzowatych.

   - Pozwoli to na szybsze i dokładniejsze diagnozowanie zwierząt znajdujących się pod opieką TOZ-u - mówi Paulina Łątka z Centrum Informacji Miasta. - Sprzęt będzie wykorzystywany podczas udzielania bezpłatnej pomocy weterynaryjnej zwierzętom bezdomnym, wolno żyjącym oraz odbieranym podczas interwencji prowadzonych przez Towarzystwo. Koszt aparatu to 97 900 zł.

   Dostarczone urządzenie to jeden z elementów zwycięskiego projektu SBO pn. „Szczecin pomaga zwierzakom - wyposażenie przychodni TOZ”. Na pozostałe, podczas dwóch przeprowadzonych przez miasto przetargów, nie zgłosili się żadni dostawcy. Obecnie, w porozumieniu z autorką projektu, trwają prace nad modyfikacją parametrów przedmiotów zamówienia , w celu ich lepszego dopasowania do możliwości potencjalnych oferentów, a następnie ogłoszony zostanie kolejny przetarg.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!