Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   11°

   Po nitce do kłębka. Strażnicy ukarali mężczyznę podrzucającego śmieci

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Po nitce do kłębka. Strażnicy ukarali mężczyznę podrzucającego śmieci
   Podrzut 2.jpg
   Podrzut.jpg
   śmieci Gumieńce 2.jpg
   śmieci Gumieńce 4.jpg
   śmieci Gumieńce 5.jpg
   śmieci Gumieńce 7.jpg
   śmieci Gumieńce.jpg

   To była żmudna praca strażnika miejskiego z Oddziału Zachód, który z wielką pieczołowitością i cierpliwością doprowadził do ukarania sprawcy podrzucania śmieci. Ale na tym nie koniec…

   A wszystko zaczęło się kilka dni temu, dokładnie w sobotę  17 czerwca, chociaż telefon w rzeczonej sprawie  dyżurny Straży Miejskiej odebrał 23 czerwca. Dzwonił jeden z przedsiębiorców mających swoje firmy na ulicy Wernyhory. Właściciel jednej z firm przekazał dyżurnemu informację, iż posiada nagranie z monitoringu,  na którym to  zarejestrował się pewien osobnik podrzucający mu śmieci pod siedzibą jego przedsiębiorstwa. Strażnicy podjechali we wskazane miejsce, potwierdzili fakt podrzuconych śmieci i obejrzeli nagranie.

   Zaczęła się mrówcza robota dochodzenia do odnalezienia sprawcy. Najpierw zostały przeszukane podrzucone śmieci, wśród których znalazły się nalepki adresowe na opakowaniach. To trop numer jeden. Ślad numer dwa: wykadrowana twarz sprawcy z nagrania. Strażnik ustalił właściciela danych adresowych, znalezionych wśród śmieci i porównał zdjęcie w bazie danych z wykadrowanym wizerunkiem z monitoringu. Wszystko się zgadzało. Miejscy stróże prawa udali się pod adres właściciela porzuconych śmieci i zastali bałagan na posesji ( porozrzucane puszki po substancjach chemicznych) oraz przygotowane do wywozu odpady po niebezpiecznych chemikaliach. Gdzie tym razem te śmieci miały trafić?

   Wobec przedstawionych dowodów sprawca podrzucenia śmieci na ulicy Wernyhory jak i nieporządku w obrębie własnej nieruchomości został ukarany dwoma mandatami karnymi zgodnie z taryfikatorem. Śmieci z ulicy Wernyhory zostały już po poleceniu strażników uprzątnięte, bałagan na posesji w dzielnicy Gumieńce jest w trakcie porządkowania. Zostanie to sprawdzone po upływie wskazanego czasu.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!