Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   17°

   Pierwsze podziemne pojemniki na odpady komunalne na Starym Mieście

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Trzy podziemne pojemniki na szkło, tworzywa sztuczne i papier zostaną zainstalowane przy ul. Księcia Mściwoja II.

   W poniedziałek, 22 kwietnia,  wykonawca, firma PolBIN Nowoczesne Śmietniki z Poznania, przejął plac budowy od spółki NiOL, która odpowiada za porządek na Starym Mieście. Chodzi o teren przy skrzyżowaniu ul. Mściwoja II z ulicą Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zgodnie z umową nowoczesne podziemne pojemniki mają być gotowe za 70 dni. Wartość zamówienia to 380 tys. zł. Przedsięwzięcie jest realizowane z inicjatywy Rady Osiedla Stare Miasto.

   – Takie pojemniki są bardzo potrzebne, a te tradycyjne plastikowe dzwony nie pasują wyglądem do Starego Miasto, poza tym zajmują dużo miejsca – mówi Małgorzata Zychowicz z Rady Osiedla Stare Miasto.

   Kioski wrzutowe (w kształcie ściętego, zaokrąglonego prostopadłościanu) ze stalowej blachy ocynkowanej, z warstwą zabezpieczoną przed graffiti będą w kolorze grafitowym. Fronty pojemników (klapa wrzutowa) zostaną oznaczone napisami identyfikującymi rodzaj odpadów („papier”, „szkło”, „plastik”). Części kolorowe zostaną ograniczone do minimum, aby dopasować kolorystykę pojemników do otoczenia i małej architektury (grafitowe kosze na odpady, szare i grafitowe latarnie uliczne), z jednoczesnym zachowaniem czytelności oznakowania.

    

    

   Część podziemna pojemników zbudowana będzie z prefabrykowanego betonu. Ze względu na słabą jakość podłoża gruntowego płyta fundamentowa zbiorników zostanie posadowiona na betonowych palach.

    

   W Szczecinie funkcjonują już dwa zestawy podziemnych pojemników na odpady:  na rogu ulic Wielkopolskiej i Śląskiej oraz na ul. Rayskiego, w pobliżu al. Wyzwolenia. Oba powstały w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!