Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   10°

   „Mały ogród – wielka korzyść” – znamy zwycięzcę!

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   „Mały ogród – wielka korzyść” – znamy zwycięzcę!

   Już wkrótce teren wokół Szkoły Podstawowej nr 42 wypięknieje i zazieleni się! Wszystko dzięki udziałowi w konkursie „Mały ogród – wielka korzyść”.

   Zadaniem szkół podstawowych biorących udział w konkursie było  przygotowanie koncepcji zagospodarowania terenu o powierzchni do 500 m2 . Podjęło się go 10 placówek, które przysłały swoje zgłoszenia i projekty. Miały one m.in. poprawiać estetykę i funkcjonalność terenu oraz zwiększać jego bioróżnorodność biologiczną, a także uwzględniać  rośliny gatunków rodzimych, szczególnie odpornych na zmiany klimatu oraz takie elementy jak budki lęgowe, karmniki, czy elementy informacyjno – edukacyjne.

   Spośród zgłoszonych koncepcji najwięcej punktów zdobyła ta, przygotowana przez uczniów szkoły Podstawowej nr 42 przy ul. Hożej.

   - Zgodnie z pomysłem, na przyszkolnym terenie ma zostać wytyczona ścieżka dydaktyczna z tablicami przedstawiającymi rodzime gatunki ptaków - informuje Paulina Łątka z Centrum Informacji Miasta. - Do tego mały plac zabaw oraz rabaty do prowadzenia upraw przez uczniów szkoły oraz altana do obserwowania ptaków i zmieniających się roślin.

   To właśnie stworzenie nowych siedlisk ptaków jest główną ideą utworzenia ogrodu, dlatego oczywiście nie może zabraknąć w nim drzew i krzewów.

   - Będą to głównie gatunki owocujące, czyli m.in. pigwowiec, jabłoń ozdobna, jarząb czy irga – łącznie 23 gatunki - mówi Paulina Łątka. - Wśród roślinności będą również zamontowane karmniki dla ptaków.

   Nagrodą w konkursie jest sfinansowanie  i realizacja zwycięskiego projektu. Budżet na to zadanie to 100 tys. zł. W zależności od ostatecznych kosztów realizacji zwycięskiej koncepcji, pozostała kwota może zostać przeznaczona na realizację kolejnego projektu z największą liczbą punktów.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!