Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   14°

   Książka za worek śmieci. Ostatni moment na dołączenie do akcji

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Książka za worek śmieci. Ostatni moment na dołączenie do akcji

   Już w najbliższą sobotę w Szczecinie odbędzie się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji społecznej Książka za worek śmieci. Na uczestników wspólnego sprzątania czeka 50 książek, ale uwaga – rejestracja na wydarzenie trwa jeszcze tylko do jutra. 

   Aby wziąć udział w akcji i otrzymać książkę należy wypełnić  formularz rejestracyjny. Książki zarezerwowane będą dla 50 pierwszych osób. Kolejne osoby mogą dołączyć do akcji, ale bez gwarancji otrzymania książki. Rejestracja trwa do 15 września. Uczestnikami wydarzenia mogą być osoby dorosłe oraz dzieci i młodzież pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych. Dla najmłodszych przeznaczono dodatkową pulę książek.

   Link do formularza rejestracyjnego:
   https://forms.gle/DK5UhLcJib6rdVg87

   Link do wydarzenia na Facebooku:
   https://fb.me/e/1JEK4JEOs

   Gdzie sprzątamy

   Uczestnicy będą  sprzątać zielony teren między ul. Odzieżową, a ul. Księżnej Salomei. Początek  o godzinie 10  na placu przy skarpie, na wysokości ul. Odzieżowej 15-16. W miejscu zbiórki, na uczestników wydarzenia będą czekać koordynatorzy. Oprócz książek wręczą każdemu rękawice oraz worki, niezbędne do sprzątania w terenie. Odbiór śmieci zebranych podczas akcji zapewnia  Wydział Gospodarki Komunalnej UM w Szczecinie.

   Akcja ogólnopolska

   Poza Szczecinem swoje miasta sprzątać będą także mieszkańcy: Warszawy, Krakowa, Łodzi, Wrocławia, Poznania, Gdańska, Katowic, Bydgoszczy, Lublina, Olsztyna, Białegostoku, Opola, Rzeszowa, Gorzowa Wielkopolskiego i Kielc.

   Pierwsze edycja Książki za worek śmieci odbyła się w 2019 r. Jej organizatorką od początku jest Anna Jaklewicz, archeolożka, podróżniczka i edukatorka. - Akcja odbywa się tam, gdzie jest taka potrzeba oraz gdzie znajdę partnerów chętnych do współpracy. Podczas lokalnych wydarzeń sprzątaliśmy już m.in. Gryfino w trakcie Festiwalu Podróży i Przygody Włóczykij, Ełk w czasie festiwalu Będzie Czytane, brzegi Olzy podczas cieszyńskiego Święta Herbaty czy okolice Ińska w ramach festiwalu Off Travelers - mówi pomysłodawczyni.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!