Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   14°

   Kolejny fragment Warszewca wzmocniony i udrożniony

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Kolejny fragment Warszewca wzmocniony i udrożniony
   strumień po.jpg
   zbiornik po.jpg
   strumień przed.jpg
   zbiornik przed.jpg

   Zakład Usług Komunalnych zakończył w maju remont górnego piaskownika i strumienia Warszewiec, na odcinku od przepustu pod ul. Judyma do przepustu pod ul. Chopina.

   Dzięki inwestycji zlikwidowano lokalne przewężenia i zamuliska, nadano też prawidłowe parametry dla przekroju poprzecznego koryta i spadku podłużnego strumienia. Uregulowano także przepływy podczas wezbrań powodziowych, co przyczyni się do poprawy odpływu wody.  Tym samym strumień Warszewiec, który jest głównym odbiornikiem wód deszczowych z okolicy, został dostosowany do jej postępującej urbanizacji oraz coraz gwałtowniejszych zjawisk pogodowych.

   Remontem objęty został fragment strumienia o długości  678 metrów. Dotychczasowe umocnienie, wykonane z kiszki faszynowej, która uległa całkowitemu zniszczeniu i przestała pełnić swoją funkcję, zastąpiono materacami i koszami gabionowymi, wypełnionymi kamieniem. Wyremontowane i przebudowane zostały również, występujące na całej długości strumienia, stopnie wodne.

   Remont przeszedł także piaskownik, czyli zbiornik w którym wody strumienia są oczyszczane z piasku, żwiru i innych zanieczyszczeń dostających się do niego wraz z wodami opadowymi. Całkowitej renowacji poddana został konstrukcja wylotowa. Skarpy zbiornika zostały umocnione przy pomocy trylinki wklęsłej. Zamontowano także barierki i wykonano drogę techniczną do obsługi piaskownika.

   Koszt inwestycji to prawie 1,9 mln zł.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!