Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   11°

   Kolejny ekotruciciel ukarany przez strażników miejskich

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Kolejny ekotruciciel ukarany przez strażników miejskich
   kable i opony 3.JPG
   kable i opony 7.JPG

   Troska o czyste powietrze to oczywista sprawa. Tak przynajmniej być powinno, jak jest rzeczywiście? Nie wszystkim na tym zależy, niestety…

   Strażnicy osiedlowi z Oddziału Prawobrzeże Straży Miejskiej w dniu dzisiejszym dokonywali objazdu terenu, który jest im przydzielony do patrolowania pod kątem czystości, ładu i porządku. - Uwagę strażników zwrócił niepokojąco ciemny dym i jego ciężki, „chemiczny” zapach, czy  raczej odór - mówi st. insp. Joanna Wojtach, rzecznik szczecińskiej Straży Miejskiej. W dzielnicy Płonia, którą objeżdżali około 300 metrów od ulicy zlokalizowali źródło dymu. Na terenie otwartym, blisko zadrzewionego miejsca paliło się ognisko a wokół znajdował się wsad, przygotowany do wypalenia. Były to resztki już wypalonych opon z felgami i miedziane kable w plastikowych otulinach. - To wszystko miało być „zutylizowane” w celu odzyskania drutu i metalowych felg z opon i miedzi z kabli - dadała Joanna Wojtach. Ognisko nie dość, że palone odpadami, to po raz kolejny było pozbawione nadzoru a w pobliżu znajdowały się pojedyncze drzewa owocowe i leśny zagajnik. Strażnikom po nitce do kłębka udało się namierzyć sprawcę tego bezmyślnego, absolutnie nagannego czynu. Został on ukarany mandatem karnym najwyższej wysokości za ten typ wykroczenia.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!