Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   10°

   Jeszcze więcej zieleni w mieście

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Prawie 100 tysięcy nowych nasadzeń – to „zielony bilans” roku 2021. Łącznie na terenie Szczecina zasadzono ponad 32 tys. nowych drzew i ponad 63 tys. krzewów.

   Początek wiosny oznacza, że szczecińskie drzewa i krzewy wkrótce się zazielenią. Także te nowe, które w ubiegłym roku pojawiły się na terenie całego miasta. A jest ich niemało, bo tylko w ramach decyzji administracyjnych nasadzono 1 916 drzew i aż 63 435 sztuk krzewów. Zastąpiły one głównie egzemplarze chore, obumarłe lub zagrażające bezpieczeństwu, oraz takie które bezpośrednio kolidowały z inwestycjami  (np. budową czy przebudową dróg). 

   Nasadzane w zamian drzewa są starannie dobierane – z jednej strony brane pod uwagę jest zachowanie bioróżnorodności, z drugiej – preferowane są gatunki rodzime, które lepiej poradzą sobie w naszych warunkach. Są więc wśród nich brzozy, klony czy lipy, ale także graby, dęby i ozdobne wiśnie oraz robinie. Obecnie większość nasadzeń objęta jest trzyletnią gwarancją, a młode drzewa wyposażone są w worki nawadniające. Zdecydowanie zagęściły się również Lasy Miejskie, w których zasadzono aż 30 120 drzew! Nowe drzewa pojawiły się także przy placówkach oświatowych.

   Ale na tym nie koniec dobrych wiadomości. Tylko w ramach jednego zadania realizowanego przez ZUK, również w  tym roku zasadzonych zostanie ponad 800 nowych drzew, na co w budżecie miasta zapisano 1,2 mln zł.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!