Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   16°

   Foto-pułapki dla szczecińskiej Straży Miejskiej

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Foto-pułapki dla szczecińskiej Straży Miejskiej
   Fotopułapka 3.jpg
   Fotopułapki 2.jpg
   Fotopułapki.jpg

   W ramach Budżetu Obywatelskiego 2023 głosami mieszkańców został zatwierdzony i zrealizowany projekt zakupu anty-śmieciowych foto-pułapek.

   W poniedziałek 10 lipca 2023 roku trzy foto-pułapki zostały oficjalnie przekazane strażnikom miejskim. Projekt powstał z obywatelskiego zaangażowania społeczników z północnych dzielnic Szczecina (Żelechowa, Golęcino-Gocław) we współpracy z RO Skolwin, Stołczyn. W siedzibie szczecińskiej Straży Miejskiej przy ul. Strzałkowskiej wczoraj, w godzinach popołudniowych odbyła się wstępna prezentacja sprzętu i wyposażenia do montażu tych urządzeń. W spotkaniu wzięli udział strażnicy, którzy już przeszli specjalistyczne szkolenie i zdobyli stosowne uprawnienia do prac na wysokościach i to właśnie oni będą montować te kamerki i następnie odczytywać nagrany materiał. Pierwsze problematyczne miejsca w swoich dzielnicach zostały wskazane przez przedstawicieli Rad Osiedlowych, którzy brali udział w pracach nad projektem i czynnie włączają się we współpracę ze szczecińską Strażą Miejską. Na pierwszy ogień poszły lokalizacje szczególnie narażone na podrzucanie śmieci, głównie odpadów motoryzacyjnych, budowlanych ale i zwykłych bytowych.

   - 11 lipca pierwsze foto-pułapki zostały zamontowane, z oczywistych względów nie podajemy ich umiejscowienia. Przestrzegamy i informujemy, iż ze względu na ich mobilność mogą być przemieszczane i montowane w dowolnie wskazanym miejscu, zatem śmieciarze powinni się mieć na baczności! - powiedziała st. insp. Joanna Wojtach, rzecznik Straży Miejskiej.


   Foto-pułapki to skuteczny sposób na walkę z nielegalnymi wysypiskami śmieci. Ich obsługa wymaga jednak czasu i nakładu pracy. Urządzenia umieszczane będą w różnych częściach miasta, zazwyczaj odległych od siebie. Zarejestrowany materiał następnie trzeba będzie obejrzeć i sprawdzić jego przydatność w celu ustalenia sprawcy wykroczenia.

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!